Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
wtorek 17 lipca 2018 r., imieniny obchodzą: Aleksy, Martyna
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » „Wstańcie! Przychodzi Miłość”

„Wstańcie! Przychodzi Miłość”

wielkość tekstu:A | A | A

Piękny jest czas Bożego Narodzenia. Tyle dobra wokół nas, tyle ciepła, które ogrzewa serce człowieka i zamienia je w hutniczy piec. To ciepło to wigilijny stół, opłatek, choinka, kolędy, pasterka, to w końcu najbliższa rodzina. Niejedno serce stopniało, otworzyły się zamknięte usta, w wielu domach wróciło pojednanie. To dobrze. To ciepło jest potrzebne. Do człowieka przyszedł Bóg. Przyszedł jako człowiek, bo chciał mieć w żyłach ludzką krew, by ją potem przelać na krzyżu. To jest właśnie WCIELENIE. Bóg nie miał innego powodu, by stać się jednym z nas, jak tylko MIŁOŚĆ. Bóg chciał się związać z człowiekiem miłością. Bóg chce kochać   i chce być kochanym. Pamiętajmy, że na miłość można odpowiedzieć tylko miłością.

W niedzielę - 8 stycznia 2017 – w kościele parafialnym pw. św. Wawrzyńca w Nowej Słupi miał miejsce przepiękny wieczór. Dzieci i młodzież ze Scholii Parafialnej i ministranci Liturgicznej Służby Ołtarza wystawili misterium jasełkowe pt. „Wstańcie. Przychodzi Miłość”, które składało się z jedenastu scen, przeplatanych pięknym śpiewem kolęd i pastorałek. Na koncert przybyli m.in. władze gminy Nowa Słupia z wójtem  i radnymi, dyrektorzy szkół i nauczyciele, kapłani rodacy, przyjaciele i darczyńcy, rodzice wykonawców, wielu gości i parafian.

Słowa podziękowania skierował do wszystkich ks. proboszcz Krzysztof Bartochowski, a na koniec popłynęły z ust wykonawców życzenia: „Ciepłem tych świąt otulmy naszych bliskich i uśmiechnijmy się do siebie. Niech ciepło tych jedynych świąt trwa cały rok w naszych domach, miejscach pracy, a nade wszystko w naszych sercach”.

W imieniu organizatorów dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu tego misterium.

 

czytano: 962 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 10 stycznia 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Emeryk Milanowska Wólka Jeleniów Św. Krzyż Nowa Słupia Rekreacja Dębniak Baszowice Łysa Góra Kielce Rudki Andrzej Gąsior Dymarki Góry Świętokrzyskie Stara Słupia Turystyka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej