Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
wtorek 17 lipca 2018 r., imieniny obchodzą: Aleksy, Martyna
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ...

25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Nowa Słupia

wielkość tekstu:A | A | A

Fotogaleria ze sztabu WOŚP z Nowej Słupi - pobierz tutaj

Po raz kolejny mieszkańcy gminy Nowa Słupia włączyli się w zainicjowaną przez Jerzego Owsiaka przed 25 laty akcję zwaną Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznej kwesty wolontariusze dwóch sztabów działających na terenie gminy, w Nowej Słupi i Rudkach zbierali na wspieranie działalności oddziałów ogólnopediatrycznych i geriatrycznych. Podobnie jak przed laty zbiórki połączono z licznymi koncertami, licytacjami cennych przedmiotów i gadżetów z logo WOŚP.

W Nowej Słupi szefem sztabu Orkiestry była Izabela Gawlik, nauczyciel z tamtejszego Zespołu Szkół . Sprawowała ona pieczę nad 24 wolontariuszami, którzy kwestowali aż w czterech miejscowościach, Nowej Słupi, Dębnie, Paprocicach i na Świętym Krzyżu. Łączna kwota jaką udało się zgromadzić podopiecznym Izabeli Gawlik to nie bagatela - 9690,92zł. Największą sumę zebrał uczeń II klasy Gimnazjum – Grzegorz Łuszczyna ( 777,44zł). W Szkole Podstawowej najwięcej zebrał Krzysztof Witkowski- 506, 06zł. Podsumowaniem niedzielnego grania na rzecz WOŚP był koncert zespołu TRELE MORELE ROCK BAND, działającego przy Zespole Szkół w Nowej Słupi i kierowanego przez Jacka Górę oraz licytacje cennych przedmiotów, dochód z których wyniósł 772 zł.

Jednocześnie niedzielną zbiórkę na rzecz pięknego dzieła Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadził sztab z Rudek kierowany od kilku lat przez Iwonę Zarosę . Grupa 9 wolontariuszy zebrała ponad 9400 zł.

Świetnym dopełnieniem świątecznego grania na rzecz Orkiestry Jurka Owsiaka był jednak niewątpliwie koncert, który rozpoczął się o godz.17 w Domu Kultury  w Rudkach. Zgromadził on dosyć liczną grupę artystów z terenu gminy Nowa Słupia. Na scenie w Rudkach zaprezentowali się wykonawcy w różnym wieku, począwszy od przedszkolaków a skończywszy na zespołach ludowych z dużym dorobkiem artystycznym. Jako pierwsza na scenie pojawiła się pięcioletnia artystka z Mirocic- Karolinka Marzec, następnie swe umiejętności wokalne zaprezentowała grupa przedszkolaków z Rudek o wdzięcznej nazwie „ Misie” pod opieką Moniki Jaros. Wiele radości widzom swym wykonaniem „Jeziora łabędziego” sprawiła grupa sześciolatków, działająca przy Domu Kultury w Rudkach, której opiekunem jest Izabela Pańtak. Równie brawurowy i jednocześnie  żywiołowy pokaz umiejętności tanecznych dała grupa tancerzy również działająca przy placówce kulturalnej w Rudkach. Wykonała ona ludowy taniec afrykański przenosząc publiczność w świat gorących rytmów. Dla Jurka Owsiaka zaśpiewały także dwie młode wokalistki Gabrysia Marzec i  Weronika Kiciak oraz zespół CRASH. Tymczasem  miłośnicy folkloru mogli podczas koncertu w Rudkach podziwiać popisy wokalne miejscowego zespołu śpiewaczego Chełmowianki oraz przybyłych gościnnie zespołów „Sołtyski” i „Furmani”. Nie lada gratką niedzielnego grania był pokaz japońskich sztuk walki DOJO MOJO przeprowadzony przez adeptów szkoły KOBUDO z Nowej Słupi, kierowanej przez sensei- Mariusz Dąbka.

W przerwach między występami artystów odbywały się licytacje na rzecz WOŚP , które poprowadzili Dawid Marzec i Joanna Reczko.  Zgromadzona  publiczność bardzo chętnie licytowała podarowane przez znane osoby przedmioty. Rekordowa sumę 150 zł osiągnął kuferek na biżuterię . Jednocześnie na holu Domu Kultury na rzecz Orkiestry kwestowały panie z kół gospodyń wiejskich Modrzewianki, Stara Słupia  i Baszowice, które specjalne na tę okoliczność przygotowały pyszne ciasta.

Punktem kulminacyjnym 25 finału wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest „światełko do nieba „.

Wzorem innych miejscowości również Rudki zorganizowały pokaz sztucznych ogni, który był zwieńczeniem niedzielnej kwesty. Sztuczne ognie na ów pokaz ufundował Dawid Marzec.

Fotogaleria ze sztabu WOŚP z Nowej Słupi - pobierz tutaj

 

czytano: 1173 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 17 stycznia 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 12
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Św. Krzyż Łysa Góra Kielce Emeryk Jeleniów Dymarki Rudki Stara Słupia Góry Świętokrzyskie Baszowice Milanowska Wólka Nowa Słupia Dębniak Andrzej Gąsior Turystyka Rekreacja
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej