Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Dzień Babci i Dziadka w Rudkach

Dzień Babci i Dziadka w Rudkach

wielkość tekstu:A | A | A

W niedzielne popołudnie 22 stycznia w Domu Kultury w Rudkach obchodzili swoje święto wszyscy dziadkowie i babcie. Uroczystości z tej okazji przygotowali pracownicy Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich, we współpracy z aktorami Amatorskiego Teatru Święty Spokój oraz nauczycielami i wychowawcami z Zespołu Szkół w Rudkach.

Na scenie prezentowali się kolejno uczniowie szkoły podstawowej klas 0-3. Każda grupa młodych artystów na swój sposób pragnęła  wyrazić swój szacunek i miłość do babć i dziadków, bez których   nie wyobrażają sobie życia. Były współczesne interpretacje klasycznych bajek, śmieszne skecze oraz ciekawe aranżacje znanych utworów muzycznych. A wszystko to przygotowane pod czujnym okiem wychowawców , specjalnie z myślą o ukochanych dziadkach i babciach, które chyba dla każdego dziecka nie tylko tego najmłodszego są niejednokrotnie najważniejszymi osobami.

Z ogromnym wzruszeniem publiczność obserwowała popisy młodych artystów, nagradzając je gromkimi brawami. Występy przeplatano życzeniami dla wszystkich babć i dziadków o najróżniejszych imionach, zaczynających się na kolejne litery polskiego alfabetu. Życzenia te składały panie Alina Cieśla i Barbara Kowalska, współpracujące z Amatorskim Teatrem Święty Spokój. Również pozostali aktorzy tegoż teatru dołożyli przysłowiowy grosik do całego przedsięwzięcia, przedstawiając kilka scenek rodzajowych, obrazujących życie współczesnych dziadków. Te przezabawne skecze wywołały burze oklasków i spontaniczne wybuchy śmiechu wśród zgromadzonej publiczności. Niewiele mniejszym entuzjazmem cieszył się zorganizowany przez maluchów pokaz mody adresowany również do babć i dziadków. Młodzi artyści w sposób zabawny, aczkolwiek niezwykle kreatywny pokazali  alternatywne stroje dla babć w różnym wieku i na różne pory roku.

Wszyscy dziadkowie i babcie zgromadzeni na sali widowiskowej Domu Kultury w Rudkach byli pod ogromnym wrażeniem występów swoich wnuczków. Z zadowoleniem udali się po części artystycznej na słodki poczęstunek przygotowany specjalnie na te uroczystość.

Wśród publiczności obserwującej obchody Dnia Babci i Dziadka w Rudkach nie mogło zabraknąć przedstawicieli władz samorządowych Nowej Słupi, które reprezentował Wójt - Andrzej Gąsior, który nie omieszkał złożyć wszystkim dziadkom i babciom serdecznych życzeń.

czytano: 888 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 24 stycznia 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rekreacja Rudki Baszowice Andrzej Gąsior Jeleniów Emeryk Góry Świętokrzyskie Dębniak Łysa Góra Kielce Milanowska Wólka Nowa Słupia Stara Słupia Dymarki Turystyka Św. Krzyż
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej