Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
wtorek 17 lipca 2018 r., imieniny obchodzą: Aleksy, Martyna
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Dziecinie Małej

Dziecinie Małej

wielkość tekstu:A | A | A

Święta Bożego Narodzenia w sposób wyjątkowy ukazują nam Boga, który jest Miłością. We wszystkich Kościołach, szkołach i innych miejscach doświadczamy tej Miłości wypływającej ze żłóbka betlejemskiego,  bo "... właśnie tego wieczoru,  od bardzo wielu  wieków,  pod dachem  tkliwej  kolędy Bóg się rodzi w człowieku." 

Wydarzenie sprzed dwóch tysięcy lat, które rokrocznie świętujemy odradza Miłość w człowieku, odradza się również w społeczności Zespołu Szkół w Paprocicach,   gdzie uczęszczają dzieci z Paprocic, Zamkowej Woli i Wiśniowej.  Dla Dzieciny Małej zorganizowano w szkole konkurs bombek ,  które przyozdobiły choinkę w kaplicy p.w. św.  br. Alberta w Paprocicach.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na kartę świąteczną, a wypisane  tam życzenia wręczone zostały przyjaciołom szkoły. Wieloletnią tradycją placówki  jest inscenizacja jasełek przeżywana  w towarzystwie gości, którzy sprawiają wszystkim  wiele radości.  Momentem  integrującym i niezwykle wzruszającym  było wspólne odśpiewanie  pieśni "Przekażmy sobie znak pokoju..."     

Uczniowie zaprezentowali się pięknie w  Przeglądzie  Kolęd i Pastorałek w Rudkach, a także w szkole  - w występie przygotowanym przez uczniów klasy trzeciej gimnazjum  na wzór popularnego programu  telewizyjnego - "The Voice of Poland".  

Koncert kolęd   i pastorałek, do którego włączyli się wierni,  odbył się również w  kaplicy  p.w. św. Alberta  w Paprocicach.Zaangażowaniem wykazali się także uczniowie w czasie Pasterki,  podczas której, oprócz śpiewania kolęd,  aktywnie uczestniczyli w liturgii słowa, odśpiewali również psalm, a chłopcy służyli do Mszy św. 

5. stycznia odbyła się w szkole wizyta duszpasterska (Kolęda),  a wzmocnienie modlitwą i błogosławieństwem spowodowało, że w murach szkoły z dużą mocą i siłą ponownie rozbrzmiały kolędy i pastorałki. Wachlarz różnorodnych zadań niewątpliwie łączy rodziny i środowiska, angażuje  do wspólnych działań.

Serdecznie dziękujemy księżom, rodzicom, dyrekcji szkoły, pracownikom  pedagogicznym i niepedagogicznym, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży za zaangażowanie i podjęcie inicjatyw. Miejmy nadzieję, że Miłość, której tak bardzo potrzebujemy będzie trwać w naszych sercach  przez cały rok.  Chcemy ją przyjąć i według niej postępować: Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem.”

czytano: 707 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 30 stycznia 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 12
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Góry Świętokrzyskie Milanowska Wólka Jeleniów Dymarki Turystyka Andrzej Gąsior Rekreacja Stara Słupia Baszowice Św. Krzyż Kielce Dębniak Rudki Łysa Góra Emeryk Nowa Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej