Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Nasi w plebiscycie Człowiek roku 2016 powiatu ...

Nasi w plebiscycie Człowiek roku 2016 powiatu kieleckiego

wielkość tekstu:A | A | A

Plebiscyt CZłowiek Roku jest organizowany przez redakcję „Echa dnia” od kilu lat, w poszczególnych powiatach województwa świętokrzyskiego. Kandydatury zgłaszane są w kilku kategoriach bezpośrednio przez społeczeństwo danego powiatu. Kandydaci są oceniani na podstawie głosów oddanych przez czytelników „ Echa dnia” za pośrednictwem portali społecznościowych, a następnie ocenę tę weryfikacje specjalnie powołana kapituła konkursu.

Podczas tegorocznej edycji plebiscytu wśród zgłoszonych kandydatów do tytułu „Człowiek roku 2016 powiatu kieleckiego”' znalazło się kilku mieszkańców gminy Nowa Słupia m.in. Mariusz Dąbek założyciel sekcji japońskich sztuk walki DOJO MOJO, Piotr Sepioło- dyrektor Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich , Beata Kępińska- lokalna powieściopisarka oraz ojciec Zygfryd Wiecha – superior klasztoru Ojców Oblatów na Świętym Krzyżu i Dariusz Malajka, zakonnik pracujący w tym też zgromadzeniu.

Wysoką, bo trzecią lokatę a więc można powiedzieć miejsce medalowe uzyskał Mariusz Dąbek, zdobywając aż 3152 głosy. Twórca sekcji japońskich sztuk walki DOJO MOJO w gminie Nowa Słupia, założyciel i prezes Stowarzyszenia Aktywni i Zdrowi NOVUM z Nowej Słupi, a przede wszystkim prekursor szlachetnej akcji honorowego oddawania krwi. Mariusz Dąbek jest również opiekunem świetlicy środowiskowej w Nowej Słupi, w której młodzież z terenu gminy może rozwijać różne zainteresowania, jako że wachlarz zajęć jest szeroki i zróżnicowany.

Mariusz Dąbek został zgłoszony do plebiscytu w kategorii ”Społeczeństwo” i była to trafna nominacja, gdyż pan Mariusz jest człowiekiem zaangażowanym w sprawy społeczne w dużym stopniu. Jego akcje zbiórek krwi cieszą się sporym zainteresowaniem, a ilość oddanych w plebiscycie głosów to niewątpliwie dowód na to, ze społeczność docenia jego starania i zaangażowanie.

W najbliższym czasie tj. 5 lutego 2017 r. Stowarzyszenie NOVUM planuje kolejną akcję zbiórki krwi i zaprasza wszystkich, którzy chcą i mogą podzielić się z innymi bezcennym darem jakim jest krew.

 

czytano: 875 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 02 lutego 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Kielce Św. Krzyż Turystyka Nowa Słupia Góry Świętokrzyskie Emeryk Stara Słupia Milanowska Wólka Łysa Góra Rudki Baszowice Andrzej Gąsior Dymarki Jeleniów Rekreacja Dębniak
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej