Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
niedziela 24 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Danuta, Jan
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Turniej Tenisa Stołowego

Turniej Tenisa Stołowego

wielkość tekstu:A | A | A

 

Kolejna sportową atrakcją tegorocznych ferii zimowych był bez wątpienia VI już Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta. Organizatorami tej można rzec cyklicznej już imprezy, mającej na celu popularyzację aktywnych form wypoczynku w duchu sportowej rywalizacji było Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich.

Honorowy patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Nowa Słupia- Andrzej Gąsior.

Turniej był rozgrywany w dwóch etapach. Pierwszym były eliminacje, które zostały przeprowadzone 7 lutego w Domu Kultury w Rudkach oraz w świetlicy środowiskowej w Nowej Słupi. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w dwóch grupach wiekowych do lat 12 i od lat 12.

W pierwszej kategorii wiekowej do eliminacji zgłosiło się 12 zawodników, z których ostatecznie w finale wystąpiło pięciu- Adam Sepioło, Adam Kurpiński, Wiktor Lasek, Wiktor Stępień i Jakub Nowak. W drugiej, starszej grupie wiekowej w eliminacyjnych rozgrywkach zagrało 9 zawodników,  sześciu zmierzyło się w rundzie finałowej- Bartłomiej Wojciechowski, Kacper Malec, Arkadiusz Czaja, Michał Kozłowski, Kacper Wiecha i Karol Świstak.

Puchar Wójta w VI Turnieju Tenisa Stołowego po emocjonujących spotkaniach wywalczyli w grupie wiekowej do lat 12 ;Adam Kurpiński, który zajął miejsce pierwsze, tuż za nim byli Wiktor Stępień i Wiktor Lasek. W grupie wiekowej powyżej 12 lat  mistrzem został Arkadiusz Czaja wyprzedzając  Bartłomieja Wojciechowskiego i Karola Świstaka. Zwycięzcy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary, które w imieniu wójta Andrzeja Gąsiora wręczył dyrektor Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich- Piotr Sepioło . Finałowe rozgrywki w Domu Kultury w Rudkach obserwowała dość licznie zgromadzona publiczność, która oklaskując występy zawodników rozbudzała w nich ducha walki dzięki czemu rozgrywki dostarczały mnóstwo emocji. Nie brakowało też efektownych zagrywek, świadczących o wysokim poziomie technicznym rozgrywanych pojedynków.

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Dawid Marzec oraz Mariusz Dąbek, którzy na zakończenie turnieju pogratulowali zwycięzcom oraz podziękowali wszystkim uczestnikom za udział w turnieju. Nie omieszkali  jednak podkreślić, iż były to rozgrywki na bardzo wysokim poziomie technicznym. Wzorem poprzednich lat organizatorzy postanowili uhonorować również najmłodszego i najstarszego zawodnika turnieju.

Statuetkę dla najmłodszego zawodnika otrzymał Adam Sepioło, zaś wyróżnienie dla najstarszego tenisisty powędrowało na ręce Damiana Wiącka.

czytano: 709 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 13 lutego 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Stara Słupia Baszowice Dymarki Andrzej Gąsior Św. Krzyż Nowa Słupia Kielce Góry Świętokrzyskie Dębniak Jeleniów Milanowska Wólka Emeryk Rudki Turystyka Rekreacja Łysa Góra
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej