Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR ...

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 1 W NOWEJ SŁUPI

wielkość tekstu:A | A | A

15 lutego b.r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół w Nowej Słupi odbył się Dzień Języków Obcych, zorganizowany już po raz ósmy. Była to wspaniała okazja do rozstrzygnięcia konkursów związanych z nauką języków oraz do spróbowania swoich sił w śpiewaniu piosenek obcojęzycznych. Tegoroczna impreza nawiązywała tematycznie do Walentynek -  popularnego święta wywodzącego się z krajów anglosaskich, a motywem przewodnim był cytat z dzieł Platona: „Każdy zakochany jest poetą”.

Dyrektor szkoły Rafał Karcz rozpoczął od podsumowania VI Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Gimnazjum, zorganizowanego przez Olgę Zyzman-Ponikowską i Roksanę Ponikowską – nauczycielki języka angielskiego. Laureaci z gimnazjów w Nowej Słupi i w Rudkach odebrali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Nowa Słupia Andrzeja Gąsiora, który objął patronatem tegoroczny konkurs. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dodatkowo lektury w języku angielskim. Wójt Andrzej Gąsior pogratulował uczniom świetnych wyników i życzył im dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego. Podkreślił, że znajomość tego języka jest niezbędna w życiu każdego młodego człowieka.

Następnie, nauczyciele języków obcych ogłosili wyniki szkolnych konkursów, wręczyli pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Jako pierwszy rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, a następnie konkurs na prezentację multimedialną w języku angielskim dotyczącą Dnia Świętego Walentego. Autorki zwycięskiej prezentacji przybliżyły publiczności ciekawostki związane ze świętem zakochanych. Uczniowie z niecierpliwością czekali na wynik konkursu na kartkę walentynkową z życzeniami w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim. Oddano około 30 prac w trzech językach, wykonanych różnorodnymi technikami plastycznymi. Jury wyróżniło najbardziej oryginalne kartki, zawierające poprawnie napisane samodzielnie ułożone życzenia.

Kolejnym punktem programu był konkurs „Mistrz Poprawnej Wymowy”, w którym udział wzięło trzynaścioro uczniów. Publiczność z zainteresowaniem wysłuchała pięknych wierszy o miłości w języku angielskim i rosyjskim. Nagrodzeni uczniowie zaprezentowali nie tylko doskonałą wymowę, ale także prawidłową intonację i interpretację wiersza.

W przerwie między konkursami, przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego rozdały kartki z życzeniami, które z okazji Walentynek zbierano w szkole. Wywołało to ogólne poruszenie - uczniowie z przejęciem odczytywali otrzymane wyrazy sympatii oraz wyznania miłosne.

Kulminacyjnym punktem imprezy była Gala Piosenki Karaoke. Młodzi wykonawcy zaśpiewali znane przeboje w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim.  Jury oceniało wymowę tekstu, umiejętności wokalne oraz ogólne wrażenie artystyczne. Do konkursu przystąpiło siedmioro solistów, jeden duet oraz jeden trzyosobowy zespół. Publiczność bawiła się doskonale, brawami i okrzykami wspierała na duchu wykonawców. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom i zapewnili widzom wspaniałą rozrywkę.

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursów językowych i dziękujemy wszystkim uczestnikom! Listy zwycięzców poszczególnych konkursów można znaleźć na stronie szkoły www.zsnowaslupia.edupage.org

Bardzo dziękujemy Wójtowi Gminy Nowa Słupia Andrzejowi Gąsiorowi za objęcie patronatem VI Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Gimnazjum.

 

                                                                                                              Roksana Ponikowska

                                                                                                          Zespół Szkół w Nowej Słupi

czytano: 634 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 22 lutego 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 14
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Nowa Słupia Milanowska Wólka Rudki Jeleniów Baszowice Kielce Góry Świętokrzyskie Stara Słupia Turystyka Rekreacja Andrzej Gąsior Dębniak Emeryk Dymarki Św. Krzyż Łysa Góra
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej