Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
niedziela 27 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Amanda, Julian
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » NOWE PLACE ZABAW W GMINIE NOWA SŁUPIA

NOWE PLACE ZABAW W GMINIE NOWA SŁUPIA

wielkość tekstu:A | A | A

Gminny Klub Sportowy w Rudkach w dniu 02.03.2016r. podpisał umowę o dofinansowanie  w Świętokrzyskim Biurze Rozwoju Regionalnego   w Kielcach na budowę trzech placów zabaw: przy Zespole Szkół w Rudkach, Zespole Szkół w Nowej Słupi oraz Przy Publicznej Szkole Podstawowej  w Pokrzywiance. 

W roku 2016 Gmina Nowa Słupia opracowała dokumentację projektową w/w placów zabaw o łącznej wartości kosztorysowej wraz z nadzorem inwestorskim 352 445,53 zł.  

Inwestycja będzie wykonana w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji   w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020”, gdzie wartość dofinansowania wynosi 300 000,00zł. 

Dokumentacja projektowa została przekazana Gminnemu Klubowi Sportowemu w Rudkach, który w październiku 2016 roku złożył wniosek o przyznanie pomocy do Biura Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej w Łagowie gdzie po wstępnej ocenie został pozytywnie rozpatrzony przez Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego w Kielcach.


Obecnie rozpoczyna się procedura przetargowa na roboty budowlane w/w inwestycji. Realizacja całości inwestycji potrwa do 31.08.2017r.

 

Budowa nowej infrastruktury rekreacyjnej ogólnodostępnej i niekomercyjnej na terenie Gminy Nowa Słupia zapewni możliwość aktywnego spędzenia czasu dla lokalnej społeczności oraz podniesie walory krajobrazowe otoczenia - podsumowuje Wójt Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior.

 

czytano: 1044 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 07 marca 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Stara Słupia Łysa Góra Kielce Jeleniów Emeryk Andrzej Gąsior Rekreacja Góry Świętokrzyskie Dębniak Milanowska Wólka Nowa Słupia Baszowice Dymarki Rudki Św. Krzyż Turystyka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej