Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Młodzi piłkarze z Gminy Nowa Słupia na ...

Młodzi piłkarze z Gminy Nowa Słupia na Lewiatan Cup

wielkość tekstu:A | A | A

Na hali widowiskowo- sportowej „Pod Basztami” w Chęcinach odbył się kolejny turniej największych rozgrywek piłkarskich dla dzieci w regionie „Lewiatan Cup”. W turnieju wystąpiło kilkaset dzieci z terenu całego województwa na co dzień uczęszczających na zajęcia sportowo – piłkarskie do Akademii Piłkarskiej Korona w tym młodzi piłkarze z terenu Gminy Nowa Słupia. Zespół prowadzony przez trenera Sebastiana Halika pokonał Akademię z Cedzyny 3: 0  ( 3 bramki Sergiusz Gajewski ) 2:0 Akademię Górno ( bramki: 1 Piotr Sochacki, 1 Sergiusz Gajewski ) oraz uległ Akademii Chmielnik 0:4 i Akademii Chęciny 0:2. Już wkrótce kolejne mecze turniejowe młodych piłkarzy z Gminy Nowa Słupia. W turnieju wystąpiły dzieci w wieku od 6 do 12 lat z następujących miejscowości: Nowa Słupia, Bodzentyn, Wzdół Rządowy, Skarżysko Kościelne, Łączna, Górno, Piekoszów, Suków, Cedzyna, Łopuszno, Strawczyn, Chmielnik, Stąporków, Chęciny, Miedziana Góra.  Do tej pory dzieci rywalizowały w turniejach w : Suchedniowie, Nowej Słupi i Starachowicach. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa turnieje. Rywalizacja w lidze „Lewiatan Cup” , odbywa się w następujących kategoriach wiekowych: 2002-2003,2004-2005,2006-2007,2008-2009,2010-2011 i traw od listopada 2016 do kwietnia 2017 roku. Podsumowanie całorocznych rozgrywek odbędzie się podczas uroczystej gali w dniu 23 września 2017 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Liga „ Lewiatan Cup” jest największą tego typu rywalizacją dzieci i młodzieży w regionie. W przedsięwzięciu bierze udział łącznie około 500 uczestników z terenu całego województwa. W organizację każdego z turniejów jest zaangażowane kilkanaście osób w tym trenerzy poszczególnych drużyn. Wielkie słowa uznania należą się wszystkim dzieciom, które biorą udział w rozgrywkach, ale również rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem nie tylko kibicują swoim pociechom, ale również czynnie uczestniczą w organizacji przedsięwzięcia. We wrześniu odbędzie się wielkie podsumowanie rozgrywek i to będzie czas, gdzie w sposób uroczysty nagrodzimy każdego uczestnika ligi, zwycięzców, najlepszych zawodników, trenerów, ale i rodziców, którzy również rywalizują w lidze. Oprócz samej rywalizacji staramy się dzieciom wręczać upominki, nagrody, gadżety podczas każdego z turniejów.  Następną edycję ligi „Lewiatan Cup” już przygotowujemy i zaprosimy do udziału wszystkie kluby, akademie piłkarskie z terenu województwa. Należy również wspomnieć o partnerach samorządowych, którzy wspierają zajęcia sportowo - piłkarskie jak również samą ligę oraz nie mogę zapomnieć o  patronie tytularnym firmie Lewiatan, która wspiera nie tylko dwie wielkie marki sportowe takie jak: Vive Tauron Kielce oraz Klub Piłkarski Korona Kielce, ale angażuje się w przedsięwzięcia dla najmłodszych mieszkańców naszego województwa i promuje aktywność fizyczną za co pragnę serdecznie podziękować – powiedział Rafał Gajewski Prezes Świętokrzyskiej Akademii Sportu, która jest organizatorem ligi „ Lewiatan Cup”.

czytano: 892 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 14 marca 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dębniak Stara Słupia Kielce Św. Krzyż Milanowska Wólka Nowa Słupia Andrzej Gąsior Rekreacja Turystyka Baszowice Łysa Góra Jeleniów Góry Świętokrzyskie Rudki Dymarki Emeryk
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej