Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » REFORMA OŚWIATY W GMINIE NOWA SŁUPIA

REFORMA OŚWIATY W GMINIE NOWA SŁUPIA

wielkość tekstu:A | A | A

 

Szanowni Mieszkańcy!

Dnia 1 września 2017 r. zmienia się struktura polskich szkół. Zmiany obejmują wszystkie szczeble edukacji – od szkół podstawowych do szkół ponadpodstawowych.  Szkoły Podstawowe będą ośmioklasowe, a gimnazja będą wygaszane.

Na terenie naszej gminy wszystkie szkoły podstawowe  stają się ośmioklasowymi szkołami podstawowymi. Tegoroczni sześcioklasiści (rocznik 2004 ) rozpoczną naukę w klasach siódmych.

W dniu 27 lutego 2017 r. Rada Gminy Nowa Słupia opierając się na nowych przepisach prawa oświatowego podjęła uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół do nowego ustroju. W uchwale tej dokonano również zmiany obwodów szkolnych, które były podyktowane uwzględnieniem przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 2004 r. o urzędowych nazwach miejscowości i obiektach fizjograficznych oraz przepisów wykonawczych. Ustalając nowe obwody kierowano się również minimalnymi odległościami określonymi w przepisach.

Obwód szkoły to zasięg terytorialny danej szkoły,  jest ustawową gwarancją powszechnego i równego dostępu do nauki  i zapewnienia, że każde dziecko, niezależnie od swoich umiejętności, stanu zdrowia czy sytuacji finansowej rodziny, będzie miało zapewnione miejsce w szkole podstawowej blisko swojego miejsca zamieszkania.

Rejonizacja nie jest obowiązkowa. Rodzice mają prawo  i mogą oczywiście zrezygnować z urzędowego przydziału i posłać dziecko do wybranej przez siebie placówki poza obwodem. Rodzice wybierają szkołę, kierując się potrzebami i predyspozycjami dziecka, ofertą zajęć dodatkowych oferowanych przez szkołę, osiągnięciami placówki. Nie ma żadnego urzędowego nakazu uczęszczania dziecka do szkoły obwodowej.

Uczniowie zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy pierwszej,  po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. Decyzję o przyjęciu dziecka spoza obwodu podejmuje dyrektor placówki.

 

czytano: 720 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 07 kwietnia 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Nowa Słupia Kielce Góry Świętokrzyskie Dymarki Milanowska Wólka Emeryk Rudki Św. Krzyż Łysa Góra Andrzej Gąsior Turystyka Rekreacja Dębniak Jeleniów Baszowice Stara Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej