Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 21 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Jan, Monika
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Gmina na Agrotravel

Gmina na Agrotravel

wielkość tekstu:A | A | A

Już po raz dziewiąty,  w dniach od 7 do 9 kwietnia odbyły się w Kielcach Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel. Głównym organizatorem imprezy była Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego. Partnerem Targów zostało Województwo Łódzkie.

Dzięki współpracy z Lokalną Grupą Działania Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich promowało Centrum Kulturowo – Archeologiczne oraz 51 Dymarki w Nowej Słupi.

 Podczas uroczystego podsumowania Targów, jakie miało miejsce podczas Gali na sali konferencyjnej BEST WESTERN Grand Hotel w Kielcach wyróżnione zostały min. Gmina Nowa Słupia oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Partnerstwo Ziemi Świętego Krzyża. Statuetkę i dyplom odebrali z rąk  euro deputowanych Bogdana Wenty oraz Czesława Siekierskiego - Wójt Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior oraz Dyrektor Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi Piotr Sepioło.

Gmina Nowa Słupia została wyróżniona „za profesjonalną organizację i promocję 50 – tych, jubileuszowych Dymarek Świętokrzyskich i działań na rzecz rozwoju tego wydarzenia”, natomiast Lokalna Organizacja Turystyczna za „działania na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego Gór Świętokrzyskich”

W trakcie trzech dni targów można było zapoznać się z wieloma atrakcjami turystycznymi, uczestniczyć w konkursach, zobaczyć piękne prezentacje, jednym słowem - zapoznać się z potencjałem turystyki wiejskiej wielu regionów w kraju i za granicą.

Turystów interesowała głównie oferta turystyczna CK-A, kierunek rozwoju turystycznego miejscowości, a także informacje o tegorocznych Dymarkach, które odbędą się od 12 - 13 sierpnia.  

Wystawę promocyjną przygotowały osoby, które na co dzień współpracują  z Centrum Kulturowo – Archeologicznym w Nowej Słupi – Wiesława i Dariusz Wójcik oraz Pan Tomasz Zwierzchowski.

 Stoisko promocyjne odwiedzili min: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek, Starosta Kielecki Michał Godowski, Prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Jacek Kowalczyk, Dyrektor Biura ROT WŚ Małgorzata Wilk – Grzywna. Wszystkim dziękujemy za wsparcie.

 

czytano: 473 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 10 kwietnia 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Stara Słupia Nowa Słupia Turystyka Dębniak Andrzej Gąsior Rudki Góry Świętokrzyskie Św. Krzyż Jeleniów Emeryk Dymarki Milanowska Wólka Rekreacja Baszowice Kielce Łysa Góra
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej