Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
niedziela 27 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Amanda, Julian
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Spotkanie Wielkanocne z samotnymi, ...

Spotkanie Wielkanocne z samotnymi, potrzebującymi.

wielkość tekstu:A | A | A

„Człowieka trzeba mierzyć miarą serca” /Świety Jan Paweł II/

W przeddzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego z inicjatywy Wójta Gminy Nowa Słupia Andrzeja Gąsiora przy znacznym udziale pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Słupi zostało zorganizowano Spotkanie Wielkanocne dla osób potrzebujących z terenu gminy.

Spotkania w okresie przedświątecznym stały się już tradycją i na stałe wpisały się w grafik imprez dobroczynnych, odbywających się w naszej gminie, natomiast w okresie wielkanocnym jeszcze do tej pory nie organizowano tego typu spotkań.

13 kwietnia tj. w Wielki Czwartek o godz.14 w remizie OSP Nowa Słupia nawiązując do pięknej chrześcijańskiej tradycji Ostatniej Wieczerzy, przy wspólnym stole zgromadzili się duchowni posługujący w parafiach z terenu gminy, przedstawiciele władz samorządu lokalnego na czele z Wójtem – Andrzejem Gąsiorem. Obecni również byli radna gminy Grażyna Wojtachnia, radna powiatowa Danuta Żebrowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Anna Moruś-Mergalska wraz z pracownikami socjalnymi, a przede wszystkim liczna grupa osób samotnych i potrzebujących z terenu gminy.

Czwartkowe spotkanie rozpoczęto wspólną modlitwą, którą poprowadził proboszcz miejscowej parafii ks. Krzysztof Bartochowski, w asyście proboszczów z Dębna - Mariana Jakubowskiego i Rudek – Jana Mazura, a także Ojców Oblatów ze Świętego Krzyża na czele z ojcem Dariuszem Malajką. Ksiądz Bartochowski po krótkiej modlitwie poświęcił przygotowany wspólnie przez pracowników GOPS posiłek, a następnie zwrócił się do zgromadzonych pięknymi słowami, składając z serca płynące życzenia. Życzył wszystkim, by w cierpieniu Chrystusa umieli dostrzegać sens życia, a także odnajdowali ukojenie swoich codziennych trosk i kłopotów i poprzez to odpowiednio godnie przeżywali Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Jednocześnie zwrócił się do organizatorów spotkania ze słowami podziękowania za inicjatywę jaką wykazali się przygotowując spotkanie dla osób potrzebujących.

W imieniu władz gminy do potrzebujących zwrócił się Wójt – Andrzej Gąsior. Złożył on zgromadzonym i ich bliskim serdeczne życzenia pięknego przeżywania tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa. Ponadto wyraził swą wdzięczność dla wszystkich osób, które pomagały przy organizacji czwartkowego spotkania wielkanocnego. Następnie w milej atmosferze wspólnie spożyto posiłek przygotowany na tę okazję. Organizatorzy starali się niemal z każdym zamienić choćby kilka słów, tak by nikt nie czuł się w tym szczególnym czasie  samotnym i opuszczonym, bo taka też misja przyświecała inicjatorom spotkania.

-Takie spotkania w okresie przedświątecznym wynikają z potrzeby serca, nie są udawaną inicjatywą na pokaz. W takich chwilach potrzebujemy siebie nawzajem. Istotą spotkania jest również podtrzymywanie więzi społecznych. - Chcemy, żeby w ten szczególny dzień każdy był obdarowany ciepłem, dobrym słowem, żeby czuł się po prostu potrzebny, ważny i napełnił swoje życie radością wypływającą z tego, że Chrystus zmartwychwstał – podsumował Andrzej Gąsior, wójt gminy.

 

czytano: 1192 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 14 kwietnia 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Św. Krzyż Kielce Dymarki Milanowska Wólka Emeryk Turystyka Andrzej Gąsior Baszowice Rekreacja Dębniak Jeleniów Nowa Słupia Łysa Góra Stara Słupia Rudki Góry Świętokrzyskie
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej