Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 21 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Jan, Monika
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO W SZKOLE ...

SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO W SZKOLE W JEZIORKU

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 28 kwietnia 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku odbył się szkolny ,,Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego”.

Szkoła w Jeziorku jako jedna z nielicznych w województwie bierze udział w projekcie „Cyfrowobezpieczni.pl Bezpieczna Szkoła Cyfrowa” realizowany przez Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania „Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia”.

W ramach realizacji projektu zorganizowano w szkole "Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego", który rozpoczął się zgodnie z harmonogramem opracowanym przez Dyrektora szkoły Pana Zdzisława Dudzica i Szkolnego Mentora Cyberbezpieczeństwa Pana Marka Telkę, od spotkania całej społeczności szkolnej z edukatorką bezpieczeństwa cyfrowego Panią Karoliną Suską. Edukatorka prowadząca spotkanie przedstawiła założenia Projektu Cyfrowobezpieczni.pl, w którym szkoła bierze udział oraz poinformowała o Konkursie pt. "Jesteśmy Cyfrowobezpieczni". Przy okazji społeczność szkolna oraz wychowawcy zapoznali się z zasobami portalu oraz całą gamą materiałów, które mają wspomóc ich działania w zakresie budowania szkolnego cyberbezpieczeństwa. To spotkanie pozwoliło wprowadzić w temat bezpieczeństwa cyfrowego uczniów.

Następnie odbyły się trzy jednostki zajęć warsztatowych w grupach uczniowskich zaproponowanych przez Dyrektora szkoły. Dzieci  z klas od pierwszej do szóstej podzieleni na trzy zespoły bardzo aktywnie brały udział  w szkoleniu.  Wszyscy słuchali z ogromnym zainteresowaniem, odpowiadali na  pytania i analizowali zachowania ryzykowne w cyberprzestrzeni. Ważnym aspektem były także historie "z życia wzięte" opowiadane przez edukatora.

Po zajęciach z uczniami odbyło się  szkolenie rady pedagogicznej, na którym pani edukator przedstawiła problem cyberzagrożeń występujących wśród uczniów i uczennic oraz sposoby ich zapobiegania. Nauczyciele zostali zapoznani ze scenariuszami spotkań nauczyciela z rodzicami wraz z prezentacją multimedialną oraz broszurą przeznaczoną dla rodziców na temat cyberbezpieczeństwa dzieci. Edukatorka przekazała panu dyrektorowi otrzymane od Stowarzyszenia "Miasta w Internecie" broszury dotyczące cyberbezpieczeństwa adresowane dla rodziców, plakaty, broszury dla nauczycieli i innych pracowników szkoły, film na temat cyberzagrożeń i sposobów ich zapobiegania przeznaczony dla uczniów oraz film na temat cyberzagrożeń adresowany do rodziców.

czytano: 523 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 05 maja 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Jeleniów Dymarki Kielce Baszowice Góry Świętokrzyskie Rudki Andrzej Gąsior Nowa Słupia Turystyka Dębniak Stara Słupia Łysa Góra Św. Krzyż Milanowska Wólka Rekreacja Emeryk
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej