Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Licytowali, grali dla Gabrysi. Dziękujemy.

Licytowali, grali dla Gabrysi. Dziękujemy.

wielkość tekstu:A | A | A

Od kilku już tygodni na terenie gminy Nowa Słupia trwa kwestowanie na rzecz czteroletniej Gabrysi Kowalskiej, chorej na guza mózgu. Akcję pomocy zainicjowała Agata Sałata wraz z harcerzami ze 122 drużyny harcerskiej z Rudek, której opiekunem jest Grażyna Gąsior. To właśnie oni sprawili, iż ruszyła lawina pomocy dla malej Gabrysi, której rodzina pochodzi z terenu gminy Nowa Słupia. Dziewczynka przeszła skomplikowaną operację usunięcia guza mózgu, po której przez długi czas przebywała w śpiączce. Dalsze, specjalistyczne leczenie wymaga ogromnych nakładów finansowych, którym jej rodzina nie jest w stanie sprostać. Potrzebna jest kwota 1,5 miliona złotych, by dziewczynka mogła rozpocząć terapię zagranicą.

Ludzie z gminy Nowa Słupia pokazali, iż nie jest im obojętny los małej Gabrysi. Udowodnili, że w ich sercach drzemie ogromna wrażliwość na ludzkie cierpienie, a jednocześnie niesłabnąca chęć pomagania. Właśnie z tej chęci pomagania jak również solidarności z rodziną chorej dziewczynki zrodził się pomysł zbiórki pieniędzy na jej leczenie. Kwestowanie rozpoczęto tuż po świętach Wielkiejnocy pod kościołami parafialnymi w Rudkach i Dębnie. Zaangażowali się w tę akcję harcerze ze 122 drużyny harcerskiej z Rudek. Stopniowo akcja zbierania pieniędzy zaczęła nabierać rozmachu. Wolontariuszy z puszkami można było spotkać na każdej imprezie w gminie i nie tylko. Kwestowano w Galerii Echo w Kielcach, podczas II Festiwalu Smaków w Tokarni, na terenie Centrum Archeologicznego w Nowej Słupi, gdzie odbył się specjalny bieg dla Gabrysi, a także podczas eliminacji do Buskich Spotkań z Folklorem w Ciekotach, gdzie do akcji przyłączyli się członkowie Drużyn Strzeleckich pod opieką Jarosława Chrobota.

Widząc jak rozrasta się ta piękna idea pomagania władze gminy wraz z dyrekcją Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich, kołami gospodyń wiejskich, strażakami oraz dyrektorami placówek oświatowych z terenu gminy postanowiły zorganizować festyn charytatywny, z którego dochód zasili konto Gabrysi.

6 maja w godzinach popołudniowych plac przy Gminnym Klubie Sportowym w Rudkach zapełnił się ludźmi dobrej woli.

Festyn rozpoczął wójt gminy Andrzej Gąsior, dziękując wszystkim, którzy włączyli się czynnie w organizację imprezy, sponsorom oraz tym, którzy przekazali przedmioty na licytację.

Kolejno na scenie w Rudkach dla Gabrysi występowały zespoły ludowe Chełmowianki, Sołtyski z gminy Pawłów, kapela Rudkowianie, zespół TRELE MORELE ROCK BAND , Marta Żelazowska, Weronika Kiciak, Gabrysia Marzec oraz zespoły taneczne z Rudek i Starej Słupi, kierowane przez Izabelę Pańtak. Koncert zakończył występ Grzegorza Starosty z zespołu EGO.

Podczas festynu w trakcie występów artystycznych odbywała się licytacja przedmiotów. Oprócz ozdób przekazanych przez zespoły ludowe z terenu gminy można było wylicytować kilka płyt znanych wykonawców , piłkę Efektora Kielce, talon na kompletne mycie auta, korale od zespołu Sołtyski, maskotkę od OSP Włochy i OSP Stara Słupia, a nawet taniec grecki w wykonaniu prowadzących festyn Agaty Sałaty i Piotra Wójtowicza. Jednakże chyba jedną z najbardziej emocjonujących licytacji okazał się występ wójta gminy Andrzeja Gąsiora, który składał się z dwóch utworów, a został wylicytowany za kwotę aż 550 złotych.

Wszystko to działo się na scenie, a tymczasem na stoiskach kół gospodyń wiejskich można było popróbować smakołyków ziemi świętokrzyskiej. Były pyszne ciasta, żurek czy chleb ze smalcem. Dochód ze sprzedaży tych pyszności również powędrował do puszek i zasili konto Gabrysi.

Społeczeństwo Rudek stanęło na wysokości zadania i wsparło szlachetną ideę. Niemal 10 tysięcy złotych udało się zebrać podczas sobotniego festynu.

DZIĘKUJEMY !!!

Więcej informacji na temat pomocy dla Gabrysi znajduje się na specjalnej stronie fundacji:
 
 

 

czytano: 931 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 08 maja 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Jeleniów Dymarki Rudki Andrzej Gąsior Turystyka Stara Słupia Św. Krzyż Nowa Słupia Dębniak Góry Świętokrzyskie Milanowska Wólka Emeryk Rekreacja Kielce Łysa Góra Baszowice
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej