Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Targi Pracy w Nowej Słupi

Targi Pracy w Nowej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

Już po raz czterdziesty Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach we współpracy ze Starostwem Powiatowym oraz Gminą Nowa Słupia zorganizował Powiatowe Targi Pracy. Co roku ta cykliczna impreza gości w innej gminie powiatu kieleckiego. Gospodarzem tegorocznej edycji była właśnie gmina Nowa Słupia.

9 czerwca w godzinach od 12-14 na Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Nowej Słupi zgromadziła się dość liczna grupa bezrobotnych z terenu gminy, jak również władze lokalnego samorządu na czele z Wójtem Andrzejem Gąsiorem, władze powiatowe reprezentowane przez radnych Bogdana Gieradę i Marka Partykę oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy- Małgorzatę Stanioch wraz z pracownikami.

Organizatorzy targów zadbali o to, by bezrobotni mieli okazję zapoznać się z ofertami pracy, szkoleń czy praktyk przygotowanych przez pracodawców, czy też instytucje aktywizujące osoby trwale pozostające bez pracy. Na Hali Sportowej zgromadziła się, bowiem liczna grupa przedstawicieli pracodawców z rejonu powiatu kieleckiego jak również instytucji doskonalenia zawodowego, oferujących różnego rodzaju kursy i szkolenia podnoszące kwalifikacje.

Swoje stoiska wystawiennicze mieli min; Ochotnicze Hufce Pracy, Zakład Doskonalenia Zawodowego, Komenda Miejska Policji w Kielcach, Wojskowa Komenda Uzupełnień, Wyższa Szkoła Ekonomii i Nauk Medycznych z Kielc, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, firma Consultor, Akademia Podatkowa, firma Interkadra oferująca pracę za granicą jako opiekun osób starszych, firma TOP CLEAN z Rudek,  piekarnia „Oleńka” z Rudek oraz restauracja „Świętokrzyski dwór”, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Swoje stoisko mieli także gospodarze Targów czyli gmina Nowa Słupia, na którym pracownicy Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich promowali walory i atrakcje regionu. Zachęcali do odwiedzenia ziemi świętokrzyskiej, zapoznania się z ofertą turystyczną , której niewątpliwie kluczowym elementem, nieodzownie kojarzonym z gminą Nowa Słupia są Dymarki Świętokrzyskie, które zapłoną już po raz 51 w dniach 12-13 sierpnia.

Część oficjalna targów rozpoczęła się o godz.12 od wystąpień organizatorów imprezy a więc Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy- Małgorzaty Stanioch, przedstawiciela powiatu- Bogdana Gierady oraz gospodarza gminy Nowa Słupia - Andrzeja Gąsiora.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w kilu słowach zapoznała zebranych z nowymi informacjami dotyczącymi zasad rozliczania praktyk stażowych. Jednocześnie zapewniła, iż kierowany przez nią urząd otrzymał dodatkowa pulę pieniędzy, którą stanowi kwota nie bagatela 4 mln zł, które to środki zostaną przeznaczone na różne formy aktywizacji osób bezrobotnych, a więc kursy, szkolenia i praktyki stażowe. Na zakończenie swego wystąpienia Małgorzata Stanioch zachęcała bezrobotnych do zapoznania się z bogatą ofertą wystawców, którzy pojawili się na targach w Nowej Słupi.

Kilka słów do zebranych w Hali osób powiedział też wójt Andrzej Gąsior. Wyraził on swoje zadowolenie z faktu, iż targi odbywają się w Nowej Słupi, dziękował za wszelką pomoc w ich organizacji zarówno pracownikom Starostwa, jak i Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach. Nie omieszkał wyrazić również swojej wdzięczności dla Dyrektora Zespołu Szkół w Nowej Słupi- Rafała Karcz za udostępnienie na rzecz targów hali sportowej.

Natomiast w imieniu Starostwa Powiatowego głos zabrał Bogdan Gierada. Wyraził on swoje zadowolenie z faktu, iż targi pracy mają już tyle edycji, ciągle zmieniane jest ich miejsce co daje możliwość wszystkim mieszkańcom powiatu lepszego dostępu do rynku pracy, informacji dotyczących szkoleń i kursów.

Na zakończenie części oficjalnej organizatorzy przygotowali występ artystyczny. Dla uczestników tegorocznych Powiatowych Targów Pracy zaśpiewali uzdolnieni uczniowie Zespołu Szkół w Nowej Słupi- Marta Żelazowska i Maksymilian Żebrowski. O oprawę muzyczną występu zadbał Jacek Góra.

czytano: 1199 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 08 czerwca 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Góry Świętokrzyskie Rudki Milanowska Wólka Jeleniów Stara Słupia Dębniak Łysa Góra Andrzej Gąsior Św. Krzyż Rekreacja Baszowice Turystyka Dymarki Kielce Nowa Słupia Emeryk
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej