Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Radni Nowej Słupi nie chcą dołożyć pieniędzy

Radni Nowej Słupi nie chcą dołożyć pieniędzy

wielkość tekstu:A | A | A

Dwie dotacje przyznane Nowej Słupi przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej przepadną. Przeciwko przekazaniu pieniędzy na wkład własny niezbędny do przyznanych dotacji zagłosowała część radnych. Chodziło o 900 tysięcy złotych na przebudowę boiska i budynku klubu GKS Rudki oraz o 550 tysięcy złotych na zakup średniego samochodu strażackiego dla OSP Stara Słupia.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej przekazała 200 tys złotych na zakup pojazdu dla strażaków. Robert Cieślik, prezes OSP w Starej Słupi podkreśla, że teraz strażacy dysponują 40-letnim samochodem, który coraz częściej się psuje. Według niego, rada postąpiła źle, bo była to inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców gminy. Robert Cieślik przyznaje, że widział w oczach swoich strażaków zdziwienie i rozczarowanie decyzją rady gminy. Strażacy ze Starej Słupi rok temu wyjechali do akcji 60 razy. Biorą też udział w zabezpieczaniu imprez masowych, jak Dymarki.

Przeciw przekazaniu wkładu własnego na inwestycje zagłosowała większość radnych z opozycyjnego klubu Gospodarna Gmina. Radni ci stanowią większość 15-osobowej rady gminy. Wśród nich był Robert Klefas, wiceprzewodniczący rady. Wyjaśnia, że radni nie są przeciwko zakupowi wozu strażackiego, ale gmina musi się liczyć z wydatkami, bo przygotowuje się do ważniejszych inwestycji, jak choćby kanalizacja. Radnych przeraziła suma kwot, niezbędnych do przekazania. Natomiast wsparcie tylko jednej inwestycji oznaczałoby według Roberta Klefasa niezadowolenie pozostałych mieszkańców. Jego zdaniem warto poszukać innych źródeł dofinansowania projektów, w których dotacja byłaby wyższa.

Obawa o kwestie finansowe i realizację planowanych dużych projektów jest nieuzasadniona   mówi wójt Nowej Słupi Andrzej Gąsior. Wyjaśnia, że umowy na największe inwestycje będą podpisywane w ciągu najbliższych dwóch lat i wtedy będzie bardzo trudno wygospodarować pieniądze na mniejsze projekty, jak zakup wozu strażackiego. Teraz gmina ma ostatnią szansę na realizację takich zadań. Obecna sytuacja jest dobra, zdecydowanie zmniejszył się dług gminy, widać większe wpływy z podatków. Wójt zapewnia, że gmina będzie szukać innych rozwiązań, ale nie wykorzystanie takiej szansy to duży cios dla samorządu.

Gmina już poinformowała Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej, że nie będzie mogła skorzystać z przyznanej dotacji.


źródło: www.radio.kielce.pl


czytano: 1610 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 27 czerwca 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 14
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Jeleniów Kielce Nowa Słupia Dymarki Turystyka Św. Krzyż Milanowska Wólka Baszowice Emeryk Rekreacja Łysa Góra Stara Słupia Dębniak Rudki Andrzej Gąsior Góry Świętokrzyskie
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej