Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wyróżnienie dla sołtysa Rudek

Wyróżnienie dla sołtysa Rudek

wielkość tekstu:A | A | A

24 czerwca w Wąchocku odbył się XXIII Zjazd Sołtysów Województwa Świętokrzyskiego podczas, którego kapituła konkursu „ Sołtys Roku” ogłosiła listę wyróżnionych sołtysów. Znalazło się na niej aż 62 osoby. W tym zaszczytnym gronie znalazł się również przedstawiciel gminy Nowa Słupia, sołtys Rudek- Grzegorz Marczewski. Swoje wyróżnienie w Wąchocku odbierał w towarzystwie gospodarza gminy – Andrzeja Gąsiora oraz delegacji sołtysów z miejscowości Mirocice, Baszowice, Hucisko, Cząstków, Jeziorko i Serwis.

Grzegorz Marczewski zaszczytną funkcję gospodarza miejscowości Rudki sprawuje dopiero pierwszą kadencję, niespełna 3 lata, a już dał się poznać jako świetny organizator, niezwykle precyzyjnie i skrupulatnie wypełniający powierzone mu zadania, angażujący się w różnego rodzaju inicjatywy lokalne, służące dobru społeczności nie tylko Rudek ale także okolicznych miejscowości. Wyróżniony sołtys współpracuje z OSP Włochy, kołami gospodyń wiejskich z terenu gminy, angażuje się w pracę na rzecz parafii Rudki,  działając w duszpasterskiej radzie parafialnej. Dzięki rozwiniętej umiejętności szybkiego nawiązywania kontaktów jego współpraca z radnymi Rudek układa się doskonale. W swoich działaniach kieruje się przede wszystkim dobrem mieszkańców miejscowości, której jest gospodarzem. Mieszkańcy Rudek mogą być więc dumni ze swojego sołtysa, a jednocześnie spokojni o los swojej miejscowości.

Wszystko to doceniła kapituła  konkursu „Sołtys Roku” skoro postanowiła wyróżnić Grzegorza Marczewskiego. Sam sołtys wyróżnienie, które otrzymał w Wąchocku uważa za swoistego rodzaju nobilitację , a jednocześnie za motywację do dalszych działań na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców Rudek. Zapewnia, iż nie zamierza spoczywać na laurach i nadal będzie starał się robić wszystko co w jego mocy, by mieszkańcy Rudek byli zadowoleni z jego pracy.

Zadowolenia z pracy sołtysa Rudek nie kryją też władze gminy na czele z wójtem Andrzejem Gąsiorem, które również uczestniczyły w uroczystościach wręczenia wyróżnień dla sołtysów.

Wójt gminy Nowa Słupia podkreśla, iż współpraca z sołtysem Rudek układa się bez zarzutu , a wyróżnienie, które otrzymał Grzegorz Marczewski jest także chlubą dla całej gminy i stanowi jej promocję. Cieszy fakt, iż co roku w konkursie „  Sołtys Roku” biorą udział przedstawiciele gminy Nowa Słupia i znajdują się w gronie wyróżnionych.

Grzegorzowi Marczewskiemu gratulujemy wyróżnienia życząc satysfakcji z wykonywanej pracy , powodzenia w podejmowanych działaniach, których miarą niech będzie społeczna akceptacja.

foto : Monika Kaczorowska, Echo Dnia

czytano: 834 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 28 czerwca 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 13
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Łysa Góra Rudki Turystyka Emeryk Dymarki Nowa Słupia Jeleniów Andrzej Gąsior Baszowice Milanowska Wólka Św. Krzyż Stara Słupia Rekreacja Dębniak Kielce Góry Świętokrzyskie
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej