Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
niedziela 24 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Danuta, Jan
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » STOP DLA NIELEGALNYCH PODŁĄCZEŃ DO SIECI ...

STOP DLA NIELEGALNYCH PODŁĄCZEŃ DO SIECI SANITARNEJ

wielkość tekstu:A | A | A


SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY NOWA SŁUPIA

Woda to produkt, bez którego nie można funkcjonować na co dzień. Każdego dnia zużywamy jej kilkadziesiąt litrów. Różnica polega na tym, że jedni za wodę płacą, inni podłączają się do sieci nielegalnie. Znaczne ubytki wody w sieci wynikające również z nielegalnego jej poboru, zmuszają urząd do podjęcia skutecznych działań w celu ograniczenia i zmniejszenia tego negatywnego zjawiska.

Nie można akceptować sytuacji, w której uczciwi mieszkańcy muszą płacić również za nielegalnych odbiorców. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że za pobraną poza licznikiem wodę zapłacą Ci, którzy uczciwie się rozliczają.

W związku z koniecznością ograniczenia, strat wody, przeprowadzone zostanie działanie p.n.:

„STOP DLA NIELEGALNYCH PODŁĄCZEŃ DO SIECI SANITARNEJ".

Założeniem tego działania jest redukcja strat wynikających z nielegalnych podłączeń do sieci wodociągowej, ujawnienie wszelkich nieprawidłowości i ingerencji w urządzenia pomiarowe oraz porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na posesjach na terenie Gminy Nowa Słupia.

Urząd Gminy w Nowej Słupi ogłasza, od dnia 30.06.2017 r. do dnia 31.08.2017 r. ABOLICJĘ dla wszystkich mieszkańców, którzy zechcą uporządkować swoje sprawy związane z przyłączami.

Po tym terminie będą prowadzone kontrole i kiedy zostaną stwierdzone nieprawidłowości, zostaną skierowane wnioski o nałożenie sankcji za nielegalne korzystanie z sieci sanitarnej. Kiedy kontrolerzy stwierdzą, iż na danej posesji nielegalnie pobiera się wodę lub odprowadza ścieki lub stwierdzą celowo uszkodzone wodomierze albo ich brak, mogą zdecydować o odcięciu wody i zablokować odbiór ścieków.

Stosowne przepisy określają także kary pieniężne: za nielegalne pobieranie wody - grzywna do 5 tys. zł., za nielegalne odprowadzanie ścieków - do 10 tys. zł, za zerwaną lub uszkodzoną plombę na urządzeniach pomiarowych - do 5 tys. zł.

By uniknąć nieprzyjemności pokontrolnych już teraz, bez żadnych konsekwencji, można zgłosić się do Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska z siedzibą w Rudkach przy ulicy Górniczej 5.

Wyeliminowanie nielegalnych podłączeń do sieci sanitarnej może w znacznym stopniu wpłynąć na obniżenie cen zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków.

 

czytano: 903 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 04 lipca 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rudki Milanowska Wólka Góry Świętokrzyskie Rekreacja Dębniak Andrzej Gąsior Kielce Św. Krzyż Łysa Góra Emeryk Jeleniów Stara Słupia Nowa Słupia Turystyka Dymarki Baszowice
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej