Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Informacja GOPS -prace wewnętrzne

Informacja GOPS -prace wewnętrzne

wielkość tekstu:A | A | A

 Od 10.07.2017 r. będą obowiązywać godziny prac wewnętrznych działu świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego od 13.00 do 15.00, a w środy od 7.00 do 10.00 (w godzinach prac wewnętrznych interesanci nie będą przyjmowani).

Dział świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego do obsługi interesantów będzie czynny od 7.00 do 13.00, a w środy od 10.00 do 17.30.

Zmiany te są spowodowane wejściem w życie ustaw: o zmianie ustawy – Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz. U. Z 2017 r. poz. 935) oraz o zmianie niektórych ustaw w związku z zadaniami organów administracji publicznej w zakresie niektórych rejestrów publicznych (Dz. U. Z 2017 r. poz. 777). Wprowadzają one konieczność samodzielnego pozyskiwania informacji o których mowa w art. 23b ust. 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz art. 15a ust. 1 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów.

Wprowadzenie prac wewnętrznych w dziale świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego ma na celu skrócenie czasu oczekiwania na wydanie decyzji, które jest zależne od pozyskania w/w informacji. Nadmienić należy, że w chwili obecnej programy komputerowe i rejestry centralne nie są dostosowane do wymogów określonych w ustawie o zmianie niektórych ustaw w związku z zadaniami organów administracji publicznej w zakresie niektórych rejestrów publicznych, przez co organ musi uzyskać je za pomocą pisemnej wymiany informacji.

 

czytano: 580 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 07 lipca 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rudki Góry Świętokrzyskie Jeleniów Andrzej Gąsior Łysa Góra Emeryk Dymarki Dębniak Św. Krzyż Rekreacja Kielce Nowa Słupia Baszowice Turystyka Stara Słupia Milanowska Wólka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej