Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Jak dobrze być harcerzem!!!

Jak dobrze być harcerzem!!!

wielkość tekstu:A | A | A

W dniach 17-19 lipca 122 Drużyna Harcerska działająca przy Zespole Szkół w Rudkach poznawała uroki harcerskiego życia podczas biwaku.

Biwak rozpoczął się wędrówką na Św. Krzyż. Mimo porannej pluchy na wspólną wyprawę harcerze wyruszyli we wspaniałych humorach.

Po wyczerpującej podróży mała chwila odpoczynku na Świętym Krzyżu, pyszny obiad zaserwowany przez miłe panie i dalsza podróż do Centrum Kulturowo-Archeologicznego w Nowej Słupi.  Razem z harcerzami wędrowali drużynowa Grażyna Gąsior, pracownik Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi Wojciech Janus,  opiekun rodzic Marta Metryka oraz przewodnik PTTK Barbara Kowalska. Na miejscu biwaku po deszczowych chmurach nie było śladu. Było za to mnóstwo zabaw przygotowanych przez pomysłowego druha Wojtka m.in. kalambury, gra terenowa, podczas której harcerze szukali skarbów czy zdobywali flagi. Była również niespodzianka czyli to co dzieci kochają najbardziej …lody.

Wieczorem na biwak przyjechali z wizytą funkcjonariusze Policji, którzy przypomnieli o zasadach panujących na biwaku.

Wieczorem zapłonęło ognisko, były wspólne śpiewy i modlitwa. Ognisko zakończyło się apelem, podczas, którego przez krąg splecionych rąk przebiegła braterska iskra. Wszyscy poszli spać w dobrych humorach. Wiele emocji dostarczyła harcerzom musztra o godz. 1:00 w nocy. Druh Wojtek ma dużo pomysłów…

Niewyspani, ale szczęśliwi harcerze wyruszyli w dalszą podróż do Rudek. Po drodze mały postój w Urzędzie Gminy w Nowej Słupi, odbiór pamiątkowych gadżetów od Pana Włodzimierza Zaręby Zastępcy Wójta, a potem wędrówka. Po pysznym obiedzie w stołówce szkolnej wyczerpujące zajęcia na Orliku. Pan Dawid Marzec przygotował  tor przeszkód prawdziwego harcerza. Na miejscu zakwaterowania kolejne atrakcje. Sympatyczne przedszkolanki Alicja Sala, Monika Jaros, Barbara Gałązkiewicz, Elżbieta Ćwik przypomniały naszym harcerzom czasy przedszkola,  było  karaoke, zabawy z balonami i wreszcie rozbicie namiotów.

Wieczorem kino letnie, kiełbaski z grilla i zabawy integracyjne. Okazało się, że najtrudniej być sobą i Darthem Vaderem.

Rano harcerzy obudził deszcz. Szybka przeprowadzka z namiotów na salę gimnastyczną w przedszkolu i znowu moc wrażeń, wspólne pieczenie pizzy i zdobywanie nowych sprawności.

A potem pożegnalny apel. Wszyscy harcerze dostali indywidualne śmieszne wyróżnienia: m.in. „Buntownik biwaku”, „Fochacz biwaku” , „Cicha woda”, „Modnisia biwaku”, „Śpioch biwaku” " Aktorka Biwaku", "Mamasmerf Biwaku", "Błyskotliwiec Biwaku", " Krzykacz Biwaku", "Marzyciel Biwaku", Generał Łączności Biwaku", " Wulkan Energii Biwaku", "Wodonos Biwaku", Spóźniacz Trampkowy Biwaku".

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację biwaku. Dyrekcji Zespołu Szkół w Rudkach, Alinie Cieśla, Bożenie Jop za ciepłe posiłki, Pani Grażynie Wojtachnia za ufundowanie kiełbasek na ognisko, Pani Grażynie Gąsior za wytrwałość, rodzicom: Agacie Sałata, Marcie Metryka za nocną opiekę, rodzicom Bożenie i Cezaremu Szwagierczak, Dianie i Piotrowi Mergalskich, Anecie Sala, Renacie Sala, Annie Karcz, Agnieszce Lewandowskiej, Marzenie Kozłowskiej, Sylwestrowi Kozłowskiemu, Barbarze Kowalskiej i Monice Góra za pomoc i cierpliwość. Największe podziękowania dla Wojciecha Janusa, który miał przyjść tylko na ognisko z gitarą, a tak naprawdę perfekcyjnie zorganizował harcerzom trzydniowy wypoczynek .

 

Z harcerskim pozdrowieniem

Czuwaj!!!

 

czytano: 575 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 21 lipca 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Nowa Słupia Stara Słupia Jeleniów Milanowska Wólka Andrzej Gąsior Dębniak Góry Świętokrzyskie Św. Krzyż Baszowice Rekreacja Emeryk Turystyka Kielce Dymarki Rudki Łysa Góra
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej