Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wakacyjne remonty w szkołach

Wakacyjne remonty w szkołach

wielkość tekstu:A | A | A

Choć do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało jeszcze sporo czasu, to w wielu placówkach trwają  intensywne prace remontowe i konserwacyjne. Są to inwestycje zwiększające bezpieczeństwo uczniów, komfort pracy nauczycieli oraz poprawiające estetykę budynków szkolnych i ich otoczenia.

W budynku Szkoły Podstawowej w  Nowej Słupi trwa adaptacja pomieszczeń dla oddziału przedszkolnego  polegająca na wydzieleniu strefy przeciwpożarowej tak, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym przedszkolakom. 

W Zespole Szkół w Rudkach w części pomieszczeń   trwa wymiana parkietu a w Szkole Podstawowej w Starej Słupi w salach lekcyjnych i bibliotece parkiet jest odnawiany poprzez cyklinowanie i malowanie.

Wykonano ogrodzenia szkół w Paprociach,  Pokrzywiance gdzie również dobudowano schody ewakuacyjne. Wymieniono także bramę wjazdową  przy Szkole Podstawowej  w Jeleniowie oraz uszczelniono dach i wykonano nowe metalowe orynnowanie dachu.

Ponadto szkoły w Mirocicach i Pokrzywiance  otrzymały nową stolarkę okienną.

Przygotowujemy się także do dużej inwestycji w Szkole Podstawowej w Paprociach  polegającej na odwodnieniu terenu przy budynku szkoły  aby zapobiec przedostawaniu się wody do  piwnic i kotłowni. W tym celu Gmina opracowała stosowną dokumentację na  system odwodnienia i uzyskaliśmy pozwolenie na budowę tego systemu, którą planujemy przeprowadzić w przyszłym roku.

- Jednym z podstawowych  kierunków polityki oświatowej jest wzmacnianie bezpieczeństwa w szkołach i placówkach. Przedmiotem nieustannej troski każdej gminy powinno być dążenie do stworzenia dzieciom warunków do nauki i zabawy w przyjaznej, radosnej atmosferze dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dyrekcji, nauczycieli, rodziców co roku w wakacje planujemy remonty.  mówi Wójta Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior.

W tym roku w budżecie gminy Nowa Słupia na powyższe inwestycje  została zaplanowana kwota w wysokości 161.935,90 zł  

czytano: 704 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 28 lipca 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rekreacja Andrzej Gąsior Łysa Góra Dymarki Nowa Słupia Rudki Baszowice Emeryk Św. Krzyż Góry Świętokrzyskie Jeleniów Dębniak Milanowska Wólka Turystyka Kielce Stara Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej