Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Gminne zawody strażackie

Gminne zawody strażackie

wielkość tekstu:A | A | A

W upalne popołudnie 30 lipca, na stadionie Gminnego Klubu Sportowego w Rudkach swoje umiejętności prezentowali strażacy ochotnicy z terenu całej gminy Nowa Słupia. O godz. 16:00 komendant gminnych struktur straży pożarnej – Robert Cieślik podczas uroczystej zbiórki inaugurującej zawody wyraził gotowość jednostek do rozpoczęcia rywalizacji. Władze gminy na czele wójtem Andrzejem Gąsiorem przywitały strażaków ogłaszając oficjalnie rozpoczęcie zawodów sportowo- pożarniczych.

Na początku naczelnicy poszczególnych jednostek udali się na naradę z sędziami ustalając wszelkie szczegóły dotyczące zasad rywalizacji. Wylosowano również kolejność startu poszczególnych drużyn.

W gminnych zawodach pożarniczych do rywalizacji stanęło 6 jednostek; OSP Stara Słupia, OSP Mirocice, OSP Sosnówka, OSP Włochy, OSP Nowa Słupia oraz OSP Paprocice. Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach sprawnościowych. Pierwszą z nich była sztafeta. Na trasie czekały na nich różne przeszkody, które mieli pokonać w miarę szybko. Najsprawniejsi w tym zadaniu okazali się strażacy z OSP Stara Słupia. Druga konkurencja nazywana zadaniem bojowym polegała na jak najszybszym odpaleniu pompy gaśniczej, połączeniu węży i za pomocą strumienia wody przewróceniu drewnianych pachołków.. Również i w tej konkurencji najlepsi okazali się ochotnicy ze Starej Słupi. Nie obyło się  jednak bez niespodziewanych zwrotów akcji. Na skutek awarii sprzętu gaśniczego zawodnicy z OSP Paprocice nie ukończyli konkurencji zwanej zadaniem bojowym i zostali przez komisję sędziowską zdyskwalifikowani.

Ostatecznie całą rywalizację podczas gminnych zawodów sportowo- pożarniczych wygrali strażacy z OSP Stara Słupia. Drugą lokatę zajęli ochotnicy z Sosnówki, a na trzecim miejscu uplasowali się strażacy z OSP Mirocice.

Uroczystego wręczenia pucharów i dyplomów dla wszystkich drużyn dokonali wójt gminy- Andrzej Gąsior, komendant gminny Robert Cieślik, radna Grażyna Wojtachnia, sołtys Rudek Grzegorz Marczewski oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kielcach -Bogdan Gierada i Danuta Żebrowska. Ponadto władze powiatowe postanowiły wyróżnić również najstarszego i najmłodszego zawodnika zawodów. Nagrodę w pierwszej kategorii wiekowej otrzymał Stanisław Marzec- komendant OSP Mirocice, wyróżnienie dla najmłodszego zawodnika przypadło w udziale Kamilowi Nowakowi nota bene strażakowi z tej samej jednostki.

Podczas tegorocznych zawodów strażackich swoje umiejętności zaprezentowała również grupa najmłodszych strażaków w gminie, składająca się z zaledwie kilkuletnich druhów, działająca przy OSP Nowa Słupia.

Wójt Andrzej Gąsior w imieniu własnym, a także wszystkich mieszkańców gminy podziękował strażakom za udział w zawodach oraz ich codzienną gotowość w służbie drugiemu człowiekowi. Najmłodszym strażakom pogratulował odwagi , natomiast ich opiekunom podziękował za promowanie wśród dzieci pięknych , strażackich ideałów. Młodzi strażacy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz otrzymali słodycze ufundowane przez władze gminy.

Słowa podziękowania kierujemy również na ręce Pana Jarosława Chrobota – przedstawiciela Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach Oddział Starachowice, za zapewnienie profesjonalnej opieki medycznej.

Na zakończenie ceremonii wręczenia nagród i pucharów zwycięskie drużyny ustawiły się do pamiątkowej fotografii z władzami gminnymi i powiatowymi. Po ciężkich zmaganiach sportowych uczestnicy zawodów udali się na zasłużony poczęstunek. Zwycięzcom gratulujemy zwłaszcza, że warunki w których przyszło im rywalizować były prawdziwie spartańskie. Trzeba było się wykazać nie lada wytrzymałością i sprawnością fizyczną , jak również  i zdolnością pokonywania własnych słabości oraz stresu , aby ukończyć konkurencje z dobrymi wynikami.

 

czytano: 783 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 31 lipca 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rudki Łysa Góra Św. Krzyż Milanowska Wólka Kielce Emeryk Nowa Słupia Dymarki Baszowice Góry Świętokrzyskie Rekreacja Dębniak Jeleniów Turystyka Stara Słupia Andrzej Gąsior
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej