Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 18 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Elżbieta, Marek
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Erasmus + w Publicznej Szkole Podstawowej w ...

Erasmus + w Publicznej Szkole Podstawowej w Starej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

W ramach programu Erasmus+ Publiczna Szkoła Podstawowa w Starej Słupi otrzymała dofinansowanie w kwocie 20 115,00 EUR na realizację projektu „Learning through Theatre and Technology” w latach 2017-2019. W realizację projektu zaangażowanych jest pięć szkół europejskich. Uczniowie i nauczyciele PSP w Starej Słupi odwiedzą szkołę partnerską we Francji, Portugalii oraz Włoszech, szkoła w Turcji wyjątkowo nie będzie organizowała wizyty partnerskiej. Szkołą koordynującą wszystkie działania w projekcie jest COLLEGE LA PLAINE z Francji.

Głównym założeniem naszego projektu jest rozwijanie umiejętności pisania i zamiłowania dzieci do czytania. Uczniowie z użyciem platformy internetowej Story Bird oraz Voice Thread będą tworzyli elektroniczne książki, bajki czy ilustrowane opowieści w języku ojczystym i angielskim. Tworząc swoje opowieści będą mieli do dyspozycji ogromną bazę ilustracji profesjonalnych ilustratorów i grafików. Będzie to kreatywne narzędzie dla wszystkich, którzy kochają książki i czytanie. Najciekawsze prace zostaną opracowane w formie mini-przedstawień teatralnych i zaprezentowane szkołom partnerskim. 

W projekcie zaplanowaliśmy dla uczniów wiele innych działań m.in. udział  w zajęciach teatralnych, spotkania z aktorami oraz wyjazdy do teatru.  

W dniach 09-11.10.2017 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne we Francji z udziałem przedstawicieli ze wszystkich szkół partnerskich. Kolejne spotkania będą już z udziałem uczniów w Polsce, Francji, Włoszech oraz Portugalii.

 

czytano: 587 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 07 września 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Św. Krzyż Nowa Słupia Turystyka Jeleniów Kielce Baszowice Emeryk Dębniak Andrzej Gąsior Łysa Góra Dymarki Rudki Rekreacja Milanowska Wólka Góry Świętokrzyskie Stara Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej