Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 18 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Elżbieta, Marek
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Ruszył System Zgłaszania Obywatelskich Potrzeb ...

Ruszył System Zgłaszania Obywatelskich Potrzeb w gminie Nowa Słupia

wielkość tekstu:A | A | A

Masz komputer, smartfon, tablet z dostępem do Internetu możesz zgłosić elektronicznie do Urzędu Gminy w Nowej Słupi potrzebę w kategorii : DEWASTACJA, DROGOWE, ODŚNIEŻANIE, PORZĄDEK I BEZPIECZEŃSTWO, USZKODZENIE, ZIELEŃ, INNE).

 

System Zgłaszania Obywatelskich Potrzeb SZOP to platforma, który umożliwia kontakt mieszkańcom z urzędem za pomocą specjalnej aplikacji. Wystarczy wejść na stronę internetową https://www.e-potrzeby.pl/NowaSlupia/map

 

Już od 14 września mieszkańcy będą mogli zgłaszać uwagi poprzez aplikację – bez wychodzenia z domu, 24 h na dobę, 7 dni w  tygodniu. Specjalna strona www i aplikacja umożliwią zgłaszanie i śledzenie zgłoszeń od mieszkańców. Zgłoszenie trafi do odpowiednich służb, gdzie zostanie zweryfikowane i przekazywane do realizacji.

 

Jak to działa?

Wystarczy wskazać na mapie miejsce zgłoszenia, opisać problem i wysłać informację. Do zgłoszenia można dodawać zdjęcia. Każda zmiana statusu dla zgłoszenia jest widoczna na liście zgłoszeń, a dodatkowo, po zaznaczeniu odpowiedniego pola, mieszkaniec będzie o zmianach powiadamiany e-mailem. Wszystkie zgłoszenia są widoczne na mapie w aplikacji. Pozwoli to uniknąć powielania zgłoszeń. Dzięki aplikacji można utworzyć zgłoszenie wraz z jednoczesnym wysyłaniem do centralnej bazy potrzeb zgłaszanych przez obywateli, obserwować stan realizacji zgłoszenia, otrzymać informację o załatwieniu problemu. Wprowadzenie nowoczesnej platformy e-Usług do komunikacji z mieszkańcami umożliwi przyspieszenie sposobu załatwiania spraw poprzez automatyczne przekazywanie ich do właściwych komórek i wydziałów z jednocześnie sprawnym sposobem powiadamiania obywateli o stanie ich realizacji. To doskonały sposób, by mieszkańcy natychmiast – wyłącznie za pomocą smartphona poinformowali urząd o tym, co się dzieje w gminie. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii – cyfrowych map, urządzeń przenośnych, lokalizacji GPS oraz Internet  oraz powszechności dostępu do usługi Urząd Gminy staje się dla mieszkańców dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Aby skorzystać z aplikacji wystarczy komputer z Internetem i przeglądarką WWW oraz smartfon lub tablet z dostępem do Internetu. Jest ona niezwykle prosta w obsłudze - współczesny, przejrzysty i intuicyjny interfejs został oparty o zasady dostępności do platformy dla osób niepełnosprawnych zgodne z regułami WCAG 2.0 AA.

Jak zgłosić problem?

Problem można zgłosić bez tworzenia konta w systemie lub tworząc konto użytkownika w systemie (dzięki temu jako pełnoprawny użytkownik można korzystać ze wszystkich funkcji systemu). Należy użyć funkcji „Nowe zgłoszenie” lub mapy uzupełniając dane zgłoszenia. Można też załączyć zdjęcie, które zobrazuje problem. Aby zakończyć proces rejestracji wystarczy już tylko podać dane osoby tworzącej zgłoszenie, swój adres e-mail i/lub numer telefonu. Aby móc śledzić swoje zgłoszenie , konieczne jest podanie adresu e-mail oraz zaznaczenie odpowiedniego pola. Teraz już pozostaje wysłać zgłoszenie. O prawidłowym zakończeniu procesu świadczy komunikat z potwierdzeniem wysłania nowego zgłoszenia.

Obserwowanie zgłoszenia

Każdy z użytkowników ma możliwość obserwowania statusu swojego zgłoszenia.

O zmianie statusu zgłoszenia użytkownik zostanie poinformowany e-mailowo, jeśli zaznaczył flagę „Wysyłaj powiadomienia na wskazany adres”. W każdym momencie można wejść na stronę internetową i sprawdzić na mapie lub na liście zgłoszeń czy zgłoszenie zostało podjęte do realizacji. Dla użytkowników niezalogowanych widoczne są tylko zdarzenia o statusie „w trakcie”. Po zarejestrowaniu w systemie mamy możliwość śledzenia swoich zgłoszeń, przeglądania trwających zgłoszeń oraz odczytywania załączanych do zgłoszenia notatek. Warto podkreślić, że dzięki temu nie jesteśmy anonimowi, w razie potrzeby odpowiednie służby mają możliwość skontaktowania się z nami.

Aby sprawdzić, na jakim etapie znajduje się nasze zgłoszenie, wystarczy po zalogowaniu do systemu wybrać menu „Zgłoszenia” i i odczytać status wybranego przez nas zgłoszenia lub dołączonej do niego notatki. Oczywiście o każdej zmianie statusu lub o dodaniu notatki do zgłoszonych problemów użytkownik zostanie poinformowany przez system e-mailowo. Wszystkie trwające zgłoszenia także te od innych użytkowników można obserwować na mapie.

W aplikacji mobilnej

Na tej samej zasadzie można zgłaszać uwagi w aplikacji mobilnej. SZOP działa na telefonie z Androidem. Należy ściągnąć i zainstalować aplikację ze sklepu PLAY. Aplikacja dzięki instalacji na twoim telefonie zawsze i w każdym miejscu jest gotowa by zgłosić problemy do odpowiedniej służby. Dzięki lokalizacji GPS aplikacja wie w którym miejscu znajduje się użytkownik i sama uzupełnia dane adresowe zgłoszenia. Ponadto za pomocą aparatu fotograficznego urządzenia można bezpośrednio załączać zdjęcia z miejsca zgłoszenie.

Bliżej mieszkańca

Dzięki wprowadzeniu SZOP mieszkańcy gminy Nowa Słupia będą mogli sygnalizować swoje potrzeby i zgłaszać uwagi do Urzędu o każdej porze bez konieczności zgłaszania problemu osobiście lub telefonicznie. Dzięki temu zostanie również skrócony czas oczekiwania na realizację interwencji.

Instrukcja uzytkownika SZOP_v1.pdf

 

 

czytano: 888 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 14 września 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Stara Słupia Andrzej Gąsior Emeryk Milanowska Wólka Św. Krzyż Góry Świętokrzyskie Nowa Słupia Kielce Dębniak Łysa Góra Rudki Turystyka Dymarki Rekreacja Jeleniów Baszowice
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej