Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 18 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Elżbieta, Marek
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Nauczyciel Wolontariusz Roku 2017 r.

Nauczyciel Wolontariusz Roku 2017 r.

wielkość tekstu:A | A | A

Pani Bożenka Jop nauczyciel Zespołu Szkół w Rudkach została zgłoszona do konkursu organizowanego przez Ministra Edukacji Narodowej – „Nauczyciel Wolontariusz Roku 2017”.

 Celem konkursu jest wyłonienie laureatów – nauczycieli, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc innym ludziom, angażując się w pracę na rzecz innych osób lub instytucji działając w różnych obszarach życia społecznego oraz swoją postawą i zaangażowaniem są wzorem dla uczniów i innych osób.

Pani Bożena Jop przejawia wszelkie cechy wolontariusza a także entuzjazmu społecznego i pedagogicznego. Cechuje ją wysoka kultura osobista, życzliwość i serdeczność w kontaktach interpersonalnych. Jest nauczycielem oddanym szkole i społeczeństwu lokalnemu, wspomagającym i twórczym w swoim działaniu. To kobieta z pasją, zafascynowana swoją pracą z uczniami. W zawodzie nauczyciela pracuje od 1991 r. W latach 2007 – 2010 pełniła funkcję społecznego zastępcy dyrektora. Od 1.09.2011 r. pełni funkcje wicedyrektora Zespołu Szkół w Rudkach. Jest aktywnym członkiem dwóch stowarzyszeń – Towarzystwa Przyjaciół Rudek, gdzie pełni funkcje członka Komisji Rewizyjnej oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Szkoły w Rudkach Od 2013 r. jest członkiem amatorskiego Teatru „Święty spokój”. Z racji swojego wykształcenia - mgr filologii polskiej – przejęła rolę reżysera wszystkich występów teatralnych. Grupa teatralna jest już rozpoznawalna w regionie. 13 października 2017 r. będzie występować na deskach Kieleckiego Centrum Kultury. Pani Bożena Jop prowadzi społecznie warsztaty teatralne  dla dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach. Występy młodzieży przygotowane pod jej kierownictwem uświetniają wiele imprez kulturalnych w gminie i poza nią. Przy współpracy z wikariuszem Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rudkach grupa teatralna dzieci gościła w Domu Opieki Brata Alberta „Nasze Gospodarstwo” w Skoszynie ze specjalnym występem z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dla dzieci była to wyjątkowa lekcja wolontariatu na rzecz ludzi starszych, dotkniętych samotnością, chorobą i ubóstwem. 

Nauczycielka jest również autorką tekstu gminnych dyktand oraz autorką scenariuszy i okolicznościowych piosenek np. z okazji dnia samorządowca. To lokalny animator kultury, zawsze uśmiechnięta i chętna do pomocy przy organizacji wydarzeń skierowanych do lokalnej społeczności np. Wakacyjne kino letnie, Turniej Dzikich Drużyn. Wakacyjny Piknik pod wierzbą, Dzień radości, Bezpieczna sobótka itd. Aktywnie wspiera 122 Drużynę Harcerską działającą przy Zespole Szkół w Rudkach poprzez organizacje biwaków, ognisk, rajdów pieszych.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia i polubienia filmu przedstawiającego sylwetkę Nauczyciela – Wolontariusza

 

 

Trzymamy mocno kciuki.

czytano: 1000 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 02 października 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Jeleniów Rudki Św. Krzyż Kielce Turystyka Dymarki Baszowice Łysa Góra Nowa Słupia Milanowska Wólka Góry Świętokrzyskie Emeryk Rekreacja Dębniak Andrzej Gąsior Stara Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej