Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
piątek 25 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Borys, Magda
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Dziękowali nauczycielom

Dziękowali nauczycielom

wielkość tekstu:A | A | A

 

Obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej w gminie Nowa Słupia

Kilkudziesięciu nauczycieli, dyrektorów i pracowników gminnej oświaty spotkało się w sobotę 14 października w gospodarstwie agroturystycznym Wiśniowe Wzgórze w Dębnie, aby świętować Dzień Edukacji Narodowej. Podziękowania i życzenia składali im wójt Andrzej Gąsior oraz wicekurator oświaty Tomasz Pleban.

Uroczystości rozpoczęły się miłym, humorystycznym akcentem. W krótkiej audycji radiowej można było usłyszeć co najmłodsi uczniowie myślą i mówią o szkole oraz swoich nauczycielach. Sepleniące jeszcze głosy maluchów co rusz wyzwalały salwy śmiechu wśród zgromadzonych.

Chwilę później głos zabrał gospodarz gminy, wójt Andrzej Gąsior. Witając zgromadzonych złożył im najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. - Nauczyciel to bardzo i trudny, ważny zawód, niosący za sobą ogromne wyzwanie, misję kształcenia społeczeństwa, nowego pokolenia, czego owoce zbieramy później wszyscy. W tym szczególnym dniu chciałbym bardzo serdecznie podziękować i myślę, że jestem wyrazicielem wszystkich mieszkańców gminy, podziękować za codzienny Wasz trud ponoszony na niwie wychowywani dzieci i młodzieży. Dziękując chciałbym złożyć życzenia, abyście nie gasili serca, abyście mimo wszelkich trudności mieli w sobie pasję nauczania, przekazywania wiedzy i abyśmy owoców Waszej pracy doświadczali każdego dnia. Życzę wielu sukcesów dla Was dla Waszych rodzin – mówił wójt Gąsior.

STATUTEKI W PODZIĘKOWANIU

Po tych słowach wójt zaprosił Tomasza Plebana, wicekuratora świętokrzyskiej oświaty, z którym aby wspólnie wręczył wszystkim dyrektorom szkół specjalne statuetki z napisem: „Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy podziękowania dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom oświaty szkoły (tu wymieniona nazwa szkoły) życząc satysfakcji z pracy zawodowej, uznania i szacunku wychowanków, wytrwałości w pełnieniu swojej misji oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym”. Pod życzeniami widnieją podpisy wójta Gąsiora i przewodniczącego Rady Gminy Sylwestra Kozłowskiego.

Po wręczeniu statuetek głos zabrał wicekurator oświaty. Tomasz Pleban składając życzenia w imieniu swoim oraz minister Anny Zalewskiej mówił o dokonaniach rządu w dziedzinie oświaty, między innymi o wprowadzonym dodatku wyrównawczym dla nauczycieli.

Wystąpieniem kuratora zakończyła się część oficjalna, po której zgromadzeni mogli zjeść posiłek i wziąć udział w zabawie tanecznej.

POZYTYWNA ZMIANA

W poprzednich latach obchody Dnia Edukacji Narodowej odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano je w gospodarstwie agroturystycznym Wiśniowe Wzgórze w Dębnie i wszystko wskazuje na to, że taka formuła bardziej przypadła do gustu pedagogom i pracownikom naszej oświaty.

- W Gminnym Ośrodku Kultury zawsze były występy dzieci, tu ich zabrakło, ale za to jest bardziej kameralna atmosfera, jest więcej czasu na rozmowę, poznanie się i integrację nauczycieli pracujących w gminie Nowa Słupia. To ważny aspekt, bo stara kadra się zna, ale jest sporo młodych nauczycieli, których dziś widzimy pierwszy raz – powiedział Andrzej Lauko, dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Słupi. - Ja się najbardziej cieszę, ze zmiany miejsca obchodów, bo ten lokal jest na terenie obwodu mojej szkoły, więc mam blisko – żartował z kolei Zdzisław Dudzic, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jeziorku.

 

 

czytano: 872 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 17 października 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 11
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Jeleniów Rudki Dymarki Rekreacja Emeryk Nowa Słupia Kielce Andrzej Gąsior Stara Słupia Góry Świętokrzyskie Dębniak Milanowska Wólka Turystyka Łysa Góra Baszowice Św. Krzyż
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej