Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Amatorski Teatr Święty Spokój zagra w Kielcach

Amatorski Teatr Święty Spokój zagra w Kielcach

wielkość tekstu:A | A | A

Echa wspaniałej gry aktorskiej Amatorskiego Teatru Święty Spokój dotarły już do stolicy województwa. W najbliższą sobotę 21 października o godz. 19.00 aktorzy wystąpią na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. To nielada test i wyróżnienie dla naszej grupy teatralnej, która zaprezentuje swój warsztat aktorski przed wymagającą publicznością z Kielc. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia. Wstęp wolny.

Spektakl został przygotowany przez członków Amatorskiego Teatru Święty Spokój, działającego przy Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi. Sztuka, w której sprytna żona stara się pozbyć ze świata żywych męża - głównego bohatera, który miał umrzeć, ale okazało się, że jednak żyje. Naszpikowana czarnym humorem komedia obyczajowa autorstwa Izabeli Degórskiej. Grabarz mierzy zmarłych przed śmiercią, dziennikarka za pośrednictwem mediów zachęca do głosowania, czy odłączyć od aparatury podtrzymującej życie nieprzytomnego, który choć uznany był za zmarłego, to ku zmartwieniu rodziny ciągle żyje to tylko niektóre z absurdalnych zdarzeń do jakich dochodzi również w życiu codziennym. Mimo komediowego charakteru sztuka przenosi wiele prawdy o tym jacy jesteśmy i jaki jest świat, w którym żyjemy.

"Mąż zmarł, ale już mu lepiej" to ukazanie w groteskowej formie relacji damsko- męskich, parodii służby zdrowia czy chęci podniesienia słupków aktywności medialnej. 

czytano: 649 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 19 października 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Emeryk Jeleniów Andrzej Gąsior Stara Słupia Kielce Baszowice Nowa Słupia Góry Świętokrzyskie Łysa Góra Dębniak Rudki Św. Krzyż Milanowska Wólka Rekreacja Turystyka Dymarki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej