Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Projekt ERASMUS. SP STARA SŁUPIA we Francji.

Projekt ERASMUS. SP STARA SŁUPIA we Francji.

wielkość tekstu:A | A | A

Nauczyciele  PSP w Starej Słupi uczestniczyli w spotkaniu organizacyjnym projektu Erasmus+  we Francji

W dniach 08-11.10.2017r. odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne w ramach projektu Learning Through Theatre and Technology realizowanego w ramach programu Erasmus+. Szkołą koordynującą wszystkie działania projektowe i organizującą pierwsze spotkanie partnerskie było gimnazjum College La Plane z Lavardac we Francji.

Dyrektor Andrzej Lauko oraz Anna Majzel i Anna Sepioło reprezentowali Publiczną Szkołę Podstawową w Starej Słupi. Celem spotkania było omówienie zadań projektowych, przygotowanie strony internetowej projektu oraz prezentacja szkół partnerskich.

Każda instytucja przygotowała prezentację lub film o szkole i regionie, omówiła system edukacji w danym kraju oraz  zaprezentowała walory i działania swoich placówek. Dyrektorzy mieli możliwość wymiany doświadczeń, poznania sytemu i organizacji nauczania we Francji. Nauczyciele intensywnie pracowali nad przygotowaniem harmonogramu działań projektowych oraz strony internetowej projektu. Odbyła się również krótka sesja szkoleniowa i zapoznanie z programami Story Bird oraz Story Jumper, niezbędnymi do realizacji działań w projekcie.

Wizyty w szkołach podstawowych oraz średnich, pozwoliły  nam na bliższe poznanie sytemu edukacji we Francji. Wszędzie witano nas bardzo życzliwie, z uśmiechem na twarzy i chętnie opowiadano o zwyczajach i życiu codziennym we Francji. Nie zabrakło również wizyty w ratuszu u burmistrza Lavardac, który chętnie przyjmuje u siebie delegacje zagraniczne i z wielką sympatią opowiada  o znajomych z Polski, czy Portugalii.

Po intensywnej pracy nad planowaniem działań w projekcie i wizytach w szkołach, nie zabrakło również czasu na wspólne rozmowy, biesiadowanie i wymianę doświadczeń. Nauczyciele okazali się bardzo gościnni, zawsze towarzyszyli nam podczas obiadów i kolacji. Gościliśmy również w domu jednego z nauczycieli. Jego rodzina wspólnie przygotowała dla nas kolację, degustację serów i lokalnych przysmaków.

W czasie wolnym od pracy zaprezentowano nam również sztukę i budownictwo średniowiecznej Francji, zabytkowe miasteczka w rejonie Akwitanii i Gaskonii m.in. historyczne miasto Nérac – wrota Gaskonii, romański klasztor, kościoły i zamek. To był tylko przedsmak tego, co czekało na nas po drodze.

Mieliśmy również możliwość zwiedzania Tuluzy po przylocie do Francji, była to dodatkowa atrakcja pobytu. Jeden z nauczycieli przyjechał po nas na lotnisko i zabrał na spacer do najciekawszych miejsc.

Zachwyceni pobytem, gościnnością nauczycieli z Lavardac wróciliśmy pełni entuzjazmu i zapału do realizacji działań projektowych i organizacji kolejnej wizyty w Polsce. Mamy miłych i chętnych do współpracy partnerów, liczymy na udany projekt.

 

czytano: 617 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 23 października 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Góry Świętokrzyskie Nowa Słupia Jeleniów Dębniak Stara Słupia Kielce Rekreacja Andrzej Gąsior Dymarki Turystyka Emeryk Milanowska Wólka Baszowice Św. Krzyż Łysa Góra Rudki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej