Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 21 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Jan, Monika
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Nasi aktorzy podbili serca kieleckiej ...

Nasi aktorzy podbili serca kieleckiej publiczności

wielkość tekstu:A | A | A

Prawdziwą furorę w stolicy świętokrzyskiego zrobił działający na terenie naszej gminy Teatr Święty Spokój. Na jego spektakl „Mąż zmarł, ale... już mu lepiej” w Kieleckim Centrum Kultury przybył komplet widzów, a aktorzy długo nie mogli zejść ze sceny oklaskiwani przez publiczność.

Historia Teatru Święty Spokój, działającego przy Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Rudkach sięga 2013 roku. Powstał z inicjatywy księdza Rafała Kusiaka, Agnieszki Lewandowskiej oraz Izabeli Pańtak. Dziś tworzy go trzynastu aktorów: Agata Sałata, Alina Cieśla, Bożena Jop, Magdalena Gąsior, Barbara Kowalska, Patrycja Mazur, Alicja Sala, Agnieszka Lewandowska, ks. Sylwester Gaweł, Tomasz Andzela, Artur Gąsior, Piotr Sepioło i Łukasz Karcz. Niedawno do zespołu dołączył  Wojciech Janus, który pełni funkcję menadżera, odpowiada także za nagłośnienie i oświetlenie sceny.

ZDOBYLI KIELCE ALE TO NIE KONIEC

Najnowszy spektakl grupy teatralnej z Rudek, „Mąż zmarł, ale... już mu lepiej” bije rekordy popularności. Kilkukrotnie mogli go obejrzeć mieszkańcy naszej gminy. W sobotę 21 października wystawiono go na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Sala wypełniła się po brzegi publicznością, która w trakcie spektaklu co rusz wybuchała gromkim śmiechem. Przepełniona czarnym humorem komedia przypadła do gustu kieleckiej widowni, która długo oklaskiwała naszych artystów nie pozwalając im zejść ze sceny.

Wkrótce teatr z Rudek ma ponownie wystąpić w Kieleckim Centrum Kultury, tym razem nie na małej lecz na dużej scenie.

- Mamy także zaproszenie do Skarżyska-Kamiennej, a nawet w Bieszczady - do Ustrzyk Dolnych – mówi Agnieszka Lewandowska, jedna z aktorek.

AMATORZY Z PASJĄ

Wszyscy członkowie Świętego Spokoju są amatorami, spełniającymi swoje dawne marzenia. - Ja na przykład w liceum chodziłam do klasy humanistycznej i udzielałam się w szkolnym teatrze, później zaczęłam studia na politechnice, ale cały czas mi coś w duszy gra, stąd po latach wróciłam do aktorstwa – mówi Agnieszka Lewandowska. Z kolei Tomasz Andzela w młodości chciał być zawodowym aktorem, nie dostał się do szkoły teatralnej, dziś jest leśnikiem, ale realizuje swoje dawne marzenia w Teatrze Święty Spokój. Podobnych historii wśród członków grupy jest więcej. Nic więc dziwnego, że spektakle, choć amatorskie są tak „dopieszczone”.

Grupa regularnie spotyka się na próbach raz w tygodniu. Zachęca też innych do spróbowania swoich sił na scenie. W każdy czwartek w Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Rudkach odbywają się warsztaty teatralne dla dzieci, które prowadzi Bożena Jop.

foto tytułowe: Echo Dnia - Dawid Łukasik

Fotogaleria - kliknij tutaj

czytano: 835 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 25 października 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rudki Milanowska Wólka Góry Świętokrzyskie Łysa Góra Rekreacja Nowa Słupia Stara Słupia Emeryk Dębniak Św. Krzyż Dymarki Andrzej Gąsior Baszowice Kielce Turystyka Jeleniów
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej