Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 21 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Jan, Monika
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wielkie pieniądze z Unii na edukację naszych ...

Wielkie pieniądze z Unii na edukację naszych dzieci

wielkość tekstu:A | A | A

Nowe pracownie językowe, nowoczesne zestawy edukacyjne, szkolenia dla nauczycieli i dodatkowe zajęcia dla uczniów. W szkole w Nowej Słupi rusza specjalny program edukacyjny „Nasza szkoła naszą szansą”. Jego wartość zgodnie z podpisaną umową w dniu 3 listopada br. wynosi 394.531,31 zł.

- To jak dotąd największy projekt edukacyjny realizowany przez naszą placówkę – mówi nie kryjąc zadowolenia Rafał Karcz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi.

Inspiracją do jego napisania były nie najlepsze wyniki uczniów podczas egzaminów szóstoklasistów. W 2016 roku uzyskali oni średni wynik z matematyki na poziomie 48,6% wobec średniej wojewódzkiej 53%. zaś z języka angielskiego  64,5% przy średniej wojewódzkiej - 69%.

TRZY PŁASZCZYZNY

Projekt realizowany będzie od tego aż do 2019 roku. Zakłada działania na kilku ważnych poziomach. Po pierwsze, szkoła zostanie doposażona w sprzęt i pomoce dydaktyczne. Na ten cel przeznaczonych zostanie około stu tysięcy złotych.

Po drugie, doskonalenie zawodowe nauczycieli i po trzecie zajęcia dodatkowe dla uczniów - matematyczno-przyrodnicze, informatyczne oraz językowe. Będą także prowadzone zajęcia dla uczniów „o specjalnych potrzebach”.

Autorzy projektu chcą zmienić w szkole podejście do nauki i nauczania.

NAJWAŻNIEJSZE TO ZROZUMIEĆ

- Wiadomo, że przedmioty ścisłe mówiąc potocznie kuleją, stąd dodatkowe zajęcia z matematyki, ale nie tylko. Również z informatyki i języka angielskiego. Chcemy wprowadzić nauczanie metodą eksperymentu. Uczniowie będą sami do pewnych rzeczy dochodzić, dzięki temu będą mogli poznać i zrozumieć pewne zjawiska – mówi Rafał Karcz, dyrektor szkoły w Nowej Słupi. - Dziś największą bolączko jest to, że dzieci uczą się na pamięć. To sprawia, że często nie potrafią tej wiedzy zastosować w praktyce, a po jakimś czasie wszystko zapominają. Jeśli eksperymentując na lekcji sami odkryją pewne zjawiska i zależności oraz zrozumieją je, to efekty nauki będą o wiele lepsze – zaznacza nasz rozmówca.

TAKŻE WYCIECZKI EDUKACYJNE

Szkoła w ramach projektu zakupi między innymi zestawy do robotyki. Uczniowie podczas zajęć będą sami mogli składać i programować roboty. To ma ich zachęcić do nauki zarówno informatyki jak i matematyki, potrzebnej do tworzenia programów komputerowych.

Będą organizowane także wyjazdy edukacyjne do takich miejsc jak choćby Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. - Tam uczniowie będą mogli zobaczyć, to czego nie jesteśmy im w stanie pokazać na lekcjach. Chcemy, by nasze dzieci zaprzyjaźniły z nauką – poznali naocznie pewne zjawiska matematycznie i fizyczne – mówi dyrektor Karcz. 

Realizacja projektu rusza w grudniu tego roku. To pierwszy tak duży program  realizowany przez  szkołę w Nowej Słupi. - Wcześniej prowadziliśmy mniejsze działania w ramach Erasmus'a, czy Comenius'a. Na chwilę obecną ten jest największy. Z realizacji programu cieszy się wójt Andrzej Gąsior. - Nasze dzieci zasługują na to, by mieć w szkole takie same warunki do nauki jak ich rówieśnicy z Kielc czy innych dużych miast. Robimy wszystko, by im to zapewnić. Dowiedliśmy, że nieduża gmina może zdobyć ogromne pieniądze z Unii na edukację. Liczę, że efekty realizacji programu „Nasza szkoła naszą szansą” będą równie duże – mówi Andrzej Gąsior, wójt gminy Nowa Słupia.

 

czytano: 476 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 06 listopada 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Turystyka Łysa Góra Kielce Baszowice Milanowska Wólka Stara Słupia Rudki Góry Świętokrzyskie Dymarki Jeleniów Rekreacja Nowa Słupia Andrzej Gąsior Dębniak Św. Krzyż Emeryk
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej