Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Szkolenia służące kształtowaniu postaw ...

Szkolenia służące kształtowaniu postaw przedsiębiorczych i innowacyjnych wśród mieszkańców

wielkość tekstu:A | A | A

STOWARZYSZENIE SPORTOWE "AKTYWNI" oraz STOWARZYSZENIE ROZWOJU WSI ŚWIETOKRZYSKIEJ w partnerstwie z POWIATOWYM URZĘDEM PRACY W KIELCACH zaprasza do współpracy oraz udziału w realizacji zadania pod nazwą: „Szkolenia służące kształtowaniu postaw przedsiębiorczych i innowacyjnych wśród mieszkańców LSR”, którego głównym celem jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych oraz innowacyjnych wśród mieszkańców gmin należących do LGD STOWARZYSZENIE ROZWOJU WSI ŚWIETOKRZYSKIEJ (Gminy: Baćkowice, Brody, Iwaniska , Łagów, Nowa Słupia, Pawłów, Waśniów)

Zadanie dotyczyło będzie cyklu szkoleń informacyjno-praktycznych skierowanych do osób z terenu LSR planujących założyć działalność gospodarczą, przy czym pierwszeństwo przy wyborze będą miały osoby z grup defaworyzowanych. Będą to 2 dwudniowe szkolenia z zakresu innowacyjności, korzyści płynących z założenia działalności gospodarczej oraz warsztaty praktyczne dotyczące zasad pozyskiwania środków finansowych. Planowane działanie skierowane będzie do 35 osób w pierwszym terminie oraz 35 osób w drugim terminie, co daje łączną liczbę 70 osób. Celem szkoleń jest przekazanie uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej, niezbędnej do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej, analizy rynku i własnego potencjału, w warunkach konkurencji rynkowej. Ponadto szkolenie wykształci umiejętności praktyczne związane z rejestrowaniem i prowadzeniem działalności oraz sposobem rozliczania dotacji. 

Rekrutacja uczestników odbywać się będzie na podstawie kart zgłoszenia (grupowe z gmin/ urzędów pracy oraz indywidualnych), gdzie w pierwszej kolejności zakwalifikowane zostaną osoby z grup defaworyzowanych wymienionych w LSR tj. bezrobotni, osoby do 28 r.ż. kobiety powracające na rynek pracy, ponadto decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Do wyboru podane są dwa terminy szkoleń: 27-28.11.2017r. oraz 04-05.12.2017r.

Miejsce szkolenia: Centrum Wypoczynku "Gołoborze" w Rudkach, ul. Górnicza 3, 26-006 Nowa Słupia

Każdy z uczestników otrzyma materiały szkoleniowe, obiad w trakcie trwania szkoleń oraz potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu.

Harmonogram:

1 dzień:  10.00-14.00 szkolenie z zakresu przedsiębiorczości, głównych założeń Lokalnej Strategii Rozwoju, kosztów kwalifikowalnych projektów, 14.00-15.00 przerwa obiadowa, 15.00-18.00 podejmowanie działalności gospodarczej, obsługa księgowa, plusy i minusy praktycznej strony prowadzenia własnej działalności,

2 dzień:  10.00-17.00 prelekcja z warsztatami pisania wniosków o dofinansowanie, 14.00-15.00 przerwa obiadowa.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny!!!

     Zgłoszenie na szkolenie musi zostać przesłane lub doręczone osobiście do dnia 22.11.2017- pierwszy termin szkolenia/ 30.11.2017- drugi termin szkolenia (liczy się data wpływu), na adres:

              CENTRUM DZIEDZICTWA GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH

RUDKI, UL. ST. STASZICA 8

26-006 NOWA SŁUPIA

Z dopiskiem: STOWARZYSZENIE SPORTOWE „AKTYWNI”

LUB ELEKTRONICZNIE NA ADRES MAILOWY:

                   agatasalata@op.pl

W przypadku wątpliwości lub pytań: Agata Sałata nr tel.: 501-277-558

czytano: 374 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 13 listopada 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Jeleniów Baszowice Stara Słupia Góry Świętokrzyskie Łysa Góra Św. Krzyż Rekreacja Nowa Słupia Milanowska Wólka Dymarki Turystyka Rudki Kielce Emeryk Dębniak Andrzej Gąsior
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej