Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Uczniowie przysięgali

Uczniowie przysięgali

wielkość tekstu:A | A | A

Ślubowali, że będą się pilnie uczyć oraz dbać o dobre imię i honor szkoły. 59. siedmiolatków uczęszczających do szkół działających na terenie gminy Nowa Słupia zostało pasowanych na uczniów.

Jak co roku uroczystościom, w trakcie których w poczet uczniów przyjmowane są kolejne osoby rozpoczynające naukę w pierwszych klasach, towarzyszyła wyjątkowa, podniosła atmosfera. Były odświętne stroje, występy dzieci, kwiaty oraz podziękowania dla nauczycieli oraz łzy wzruszenia w oczach rodziców. W ośmiu szkołach podstawowych funkcjonujących na terenie naszej gminy przysięgę ucznia złożyło 59 maluchów: szesnastu w Szkole Podstawowej w Nowej Słupi, tyle samo w Zespół Szkół w Rudkach, siedmiu w Pokrzywiance, sześciu w Starej Słupi,  pięciu w Jeleniowie, czterech w Paprocicach, trzech w Mirocicach i dwóch w Jeziorku.

Pierwszakom życzymy, aby nauka sprawiała im wiele przyjemności i satysfakcji, a rodzicom wiele radości ze swoich pociech.

Miłym akcentem uroczystości było przekazanie na ręce dyrektorów przez wójta gminy Andrzeja Gąsiora elementów odblaskowych dla dzieci. Każda ze szkół otrzymała kamizelki oraz chusty z elementami odblaskowym w ramach gminnej akcji "Bezpieczny Uczeń na Drodze".

Poniżej prezentujemy fotorelację z uroczystości pasowania na ucznia, które odbyły się w szkołach funkcjonujących na terenie gminy Nowa Słupia.

czytano: 748 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 14 listopada 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Kielce Góry Świętokrzyskie Baszowice Stara Słupia Łysa Góra Rudki Milanowska Wólka Nowa Słupia Andrzej Gąsior Dębniak Rekreacja Dymarki Św. Krzyż Emeryk Turystyka Jeleniów
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej