Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
piątek 25 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Borys, Magda
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Konferencja turystyczna w Rudkach.

Konferencja turystyczna w Rudkach.

wielkość tekstu:A | A | A

Cel – ściągnąć turystów

Kilkadziesiąt osób z całej Polski w tym przedstawiciele biur podróży z Małopolski, Śląska, Podkarpacia, Mazowsza oraz Poznania wzięło udział w konferencji turystycznej pt. „Góry Świętokrzyskie, wczoraj, dziś jutro...” zorganizowanej w Rudkach przez Lokalną Organizację Turystyczną.

Sympozjum spotkało się z dużym zainteresowaniem branży turystycznej. Na dwudniowe spotkanie połączone z wizytą studyjną w najbardziej znanych turystom miejscach naszego regionu przybyło kilkadziesiąt osób reprezentujących biura podróży z całego kraju. W sobotę 18 listopada w hotelu Gołoborze w Rudkach odbyła się konferencja podczas której przekonywano ich, aby organizowali wycieczki w Góry Świętokrzyskie.

MOŻNA SIĘ ZAKOCHAĆ

Zgromadzonych przywitał Piotr Sepioło – prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Partnerstwo Ziemi Świętego Krzyża oraz Andrzej Gąsior, wójt gminy Nowa Słupia, który w kilku krótkich, ale treściwych słowach mówił o walorach naszej gminy i województwa. - W tym miejscu można się zakochać, tak jak ja się zakochałem wiele lat temu – zapewniał wójt wymieniając miejsca, które warto zobaczyć.

Później Agata Milewicz z Oddziały Świętokrzyskiego PTTK, zachęcała, aby organizatorzy wycieczek skorzystali z usług profesjonalnych przewodników, którzy nie tylko zaprowadzą w najciekawsze zakątki regionu, ale także opowiedzą jego historię i wyjawią wiele ciekawostek.

NADZIEJE ORGANIZATORÓW

Piotr Sadłocha, ze Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej mówił wprost: - Mam nadzieję, że po tym spotkaniu, a zwłaszcza po tym co zobaczycie jutro podczas objazdu po naszym regionie, przywieziecie do na wielu turystów – mówił, informując jednocześnie, że w przyszłym roku osoby, które zechcą odwiedzić nasz region będą mogły bezpłatnie podróżować specjalnym busem, wożącym ludzi między największymi atrakcjami Kielecczyzny.

ZACHWALALI I ZACHĘCALI

Paweł Milewicz z Centrum Edukacyjnego Szklany Dom w Ciekotach zapraszał do gminy Masłów opowiadając o miejscu, w którym dzieciństwo spędził Stefan Żeromski oraz organizowanych tam imprezach rangi ogólnopolskiej, jak chociażby spływ kajakowy rzeką Lubrzanką.

Zenon Dańda, właściciel Sabatu w Krajnie prezentował walory swojego ośrodka. - Takiego parku miniatur nie ma w całej Polsce, a naszym celem jest to, by stać się największym parkiem miniatur w Europie. Zachęcał także do odwiedzenia Krajna zimą, gdzie można szusować na najdłuższej w regionie trasie zjazdowej.

Z kolei Jarosław Maliszewski - prezes Świętokrzyskiego Towarzystwa Agroturystyki "Łysogóry" mówił o walorach wypoczynku w gospodarstwach zrzeszonych w jego organizacji, podkreślając, że tam można poznać prawdziwą świętokrzyską kuchnię, która jest smaczna i zdrowa. - U nas można jeść, jeść i jeść, czego ja jestem najlepszym dowodem – żartował wskazując na swoją zaokrągloną posturę.

TURYSTYCZNY PRZEGLĄD REGIONU

Prawdzie tournée po województwie świętokrzyskim zafundowała zgromadzonym Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor biura zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Nie tylko przedstawiła największe atrakcje regionu pokazując ich zdjęcia, ale także sugerowała jak można sporządzić ofertę turystyczną, aby je pokazać turystom. - To była najbardziej rzeczowa prezentacja podczas konferencji – oceniała przedstawicielka jednego z biur podróży.

WIELKIE NADZIEJE

Jacek Kowalczyk, prezes ROT oraz dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, zapraszał w Góry Świętokrzyskie, zapowiadając, że jeśli wszystko pójdzie dobrze i będą na ten cel pieniądze z Unii, to niebawem w Nowej Słupi powstanie Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich – to może być hit całego regionu. Po swoim wystąpieniu zdradził nam, że wiąże z konferencją w Rudkach wielkie nadzieje. - Zjechali na nią przedstawiciele biur podróży, którzy mogą przywieźć do naszego regionu setki turystów. Promowanie województwa w mediach i wśród agentów turystycznych przynosi najlepsze efekty – stwierdził już po konferencji prezes ROT.

Ostatnim prelegentem był Piotr Sepioło, dyrektor Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich. - W latach 70-ych każda wycieczka szkolna przyjeżdżająca na Kielecczyznę obowiązkowo zwiedzała gminę Nowa Słupia. Chcę, aby znów tak było – mówił prezentując wszystko to co może zainteresować turystów i organizatorów wycieczek. 

Dzień później, w niedzielę 19 listopada, uczestnicy sympozjum mogli na własne oczy zobaczyć atrakcje regionu o których mówiono podczas konferencji.

W sympozjum oprócz przedstawicieli biur podróży i prelegentów wzięli udział: Członkowie Lokalnej Organizacji Turystycznej Partnerstwo Ziemi Świętego Krzyża, właściciele i zarządcy atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich, Andrzej Gąsior, wójt Nowej Słupi, jego zastępca Włodzimierz Zaręba, przewodniczący Rady Gminy Nowa Słupia Sylwester Kozłowski, właściciele gospodarstw agroturystycznych z gminy Nowa Słupia, pracownicy urzędu gminy i jednostek mu podległych.

 

Konferencja Turystyczna wraz z wizytą studyjną została dofinansowana w ramach grantu przez Lokalna Grupę Działania Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej.

 

 

czytano: 813 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 20 listopada 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 11
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Emeryk Dębniak Baszowice Andrzej Gąsior Kielce Stara Słupia Góry Świętokrzyskie Rudki Dymarki Milanowska Wólka Św. Krzyż Jeleniów Łysa Góra Rekreacja Turystyka Nowa Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej