Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
piątek 25 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Borys, Magda
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Aktywny start w Paprocicach.

Aktywny start w Paprocicach.

wielkość tekstu:A | A | A

W poniedziałek 4 IX, o godz. 8.00  Mszą św. w kaplicy pw. św. brata Alberta  – pod przewodnictwem ks. proboszcza,  rozpoczęliśmy  „Nowy Rok Szkolny”. Umocnieni słowem Boga, kontynuowaliśmy tę uroczystość w murach naszej Szkoły w Paprocicach.

Tradycyjnie, choć w tym roku inną trasą – „szlakiem królewskim” – udaliśmy się w środę 15 IX br. do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, gdzie jak co roku czerpiemy siłę i moc do pracy na nowy rok szkolny.

         Pragniemy „Być dobrym jak chleb” przez całe nasze życie i czerpać z postawy św. brata Alberta, który jest patronem roku zamykającego się w okresie 25 XII 2016 – 25 XII 2017. Jest to czas, który wykorzystujemy do wnikliwego zapoznania się z działalnością świętego, który jest nam tak bardzo bliski. Poznanie działalności św. brata Alberta jest godne naśladowania i dążenia do bycia lepszym. Zaplanowaliśmy na ten jubileuszowy rok wiele akcji jak: konkursy, akademie i wycieczkę do Sanktuarium Ecce Homo w Krakowie, gdzie spoczywają relikwie świętego Brata.

         „Wszystko co wielkie, jest wielkie przez serce.”  Słowa Cypriana Kamila Norwida stały się mottem Uroczystej Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w naszej szkole 12.10.br. Inicjatywa
i zaangażowanie młodzieży nadało tej akademii wyjątkowy charakter wdzięczności dla nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły. 

         „Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci” w tym duchu i przy pomocy tego hasła przeżywaliśmy 99 rocz. odzyskana Niepodległości. Poprzez program zaprezentowany przez dzieci i młodzież mogliśmy na nowo wsłuchać się w głos naszej ojczyzny. Deklamowane teksty i pieśni ożywiły w nas ducha narodu wolnego i dumnego z postaw patriotycznych narodu wyrażającego się w słowach: „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

 

czytano: 591 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 22 listopada 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 11
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Milanowska Wólka Kielce Stara Słupia Łysa Góra Andrzej Gąsior Baszowice Rekreacja Turystyka Emeryk Nowa Słupia Św. Krzyż Jeleniów Góry Świętokrzyskie Dębniak Rudki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej