Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
piątek 25 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Borys, Magda
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Z wizytą w Domu Opieki Św. Alberta w Skoszynie

Z wizytą w Domu Opieki Św. Alberta w Skoszynie

wielkość tekstu:A | A | A

Niewyobrażalną radość, moc wzruszeń i chwilę zapomnienia o troskach doczesnych, sprawił występ Koła Gospodyń Wiejskich Modrzewianki pensjonariuszom Domu Opieki św. brat Alberta w Skoszynie.

Inicjatorem wyjazdu grupy mieszkańców gminy Nowa Słupia do ośrodka dla ludzi starych, samotnych i niepełnosprawnych był Andrzej Gąsior, wójt gminy Nowa Słupia.

- Osobiście znam księdza Jana Mikosa, który jest dyrektorem i założycielem tej placówki. W styczniu byłem tam z harcerzami. Widząc wówczas jak spragnieni kontaktu z ludźmi są podopieczni Domu Opieki św. Brata Alberta postanowiłem odwiedzić ich wspólnie z Modrzewiankami – mówi wójt Andrzej Gąsior.

Pań nie trzeba było długo namawiać. 19 listopada – w Światowym Dniu Ubogich, wspólnie z wójtem Andrzejem Gąsiorem pojechały do Skoszyna. Ich występ przed seniorami był radosnym, ale też wielce wzruszającym wydarzeniem zarówno dla widzów jak i artystów.

- Nie spodziewaliśmy się czegoś takiego. Mieszkańcy Domu Opieki byli szczęśliwi, tak się cieszyli z naszego przyjazdu, byli tak wdzięczni, że niejednokrotnie nam, występującym łza się w oku zakręciła – relacjonuje wójt Gąsior.

- Takie chwile są bardzo ważne w życiu naszych podopiecznych - mówi ksiądz Jan Mikos, prowadzący Dom Opieki św. Brata Alberta w Skoszynie. - Ci ludzie całymi dniami myślą o wnuczkach, którzy ich nie odwiedzają. O domu, który o nich już nie pamięta. Występ Modrzewianek i wójta Gąsiora przyniósł im wielką radość. Osiemdziesięciolatkowie wstali i zaczęli tańczyć – relacjonuje nasz rozmówca prosząc, by nie zapominać o ludziach starszych samotnych, schorowanych, takich jak podopieczni Domu Opieki św Brata Alberta.

- To z pewnością nie będzie nasz ostatni wstęp w Skoszynie – zapowiadają Modrzewianki

 

W Domu Opieki św. brata Alberta w Skoszynie mieszka stale między 30-40 osób. Dba o nich  zaledwie kilkuosobowy personel. Jak podkreśla ks. Mikos, domy pomocy społecznej mają około 2,8 tys. zł. miesięcznie na jednego podopiecznego. W przypadku domu w Skoszynie jest to zaledwie 700 zł. Aby placówka mogła funkcjonować potrzebne jest nasze wsparcie. - Czasem wydajemy tyle pieniędzy na głupoty. Nie zapominajmy o ludziach, którzy potrzebują naszego wsparcia – apeluje ksiądz Mikos.

 

czytano: 519 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 27 listopada 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 11
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Stara Słupia Dymarki Milanowska Wólka Rekreacja Baszowice Andrzej Gąsior Nowa Słupia Jeleniów Św. Krzyż Góry Świętokrzyskie Dębniak Kielce Emeryk Łysa Góra Rudki Turystyka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej