Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Dzień Seniora w Publicznej Szkole Podstawowej w ...

Dzień Seniora w Publicznej Szkole Podstawowej w Starej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

W kalendarzu znajdują się aż 3 daty, które mogą stanowić okazję do celebrowania  i obchodów dojrzałego i starszego wieku. Wszystkie daty mają jednak wspólny cel – kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować działania służące zapewnieniu im godnego życia.

            W listopadzie obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora, dlatego też 23 listopada 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Starej Słupi odbyła się bardzo miła uroczystość – Dzień Seniora.

            Był to szczególny moment w życiu naszej szkoły, który pozwolił docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości i wiedzy pokolenia najstarszych mieszkańców Starej Słupi i okolicznych wsi. Seniorzy są bowiem źródłem życiowej mądrości i wiedzy.

            W części oficjalnej uroczystości dyrektor szkoły Andrzej Lauko złożył bardzo licznie przybyłym Seniorom najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, pogody ducha… Sekretarz Gminy Nowa Słupia Agnieszka Lewandowska odczytała zebranym w imieniu wójta Pana Andrzeja Gąsiora list okolicznościowy  z życzeniami i podziękowaniami.

W spotkaniu uczestniczyli również: Anna Kozera z GOPS w Nowej Słupi oraz radny wsi Stara Słupia Ryszard Karpiński.

Szkolna uroczystość została przygotowana we współpracy z Radą Rodziców, Kołem Gospodyń Wiejskich w Starej Słupi oraz Klubem Seniora „Czas na aktywność”.

Akademię  uświetniły występy artystyczne uczniów naszej szkoły. Czegoż tu nie było… Żartobliwa scenka o urokach życia ludzi w jesieni życia, wiersze przeplatane znanymi piosenkami, pantonima „niemowlaki-chłopaki”, układy taneczne w wykonaniu dziewcząt z klas III-VII.

            Wszyscy zgromadzeni Seniorzy z uznaniem patrzyli na występy dzieci, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swój szacunek dla osób starszych. Szczęśliwe  i rozpromienione twarze zgromadzonych po raz kolejny ukazały, jak ważne są takie spotkania    i wspólnie spędzone chwile.

Po części oficjalnej uroczystości goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Spotkanie przy filiżance kawy i dobrym cieście było okazją do rozmów, wspomnień, po prostu do spotkania wśród grona znajomych.

 

Artykuł ze SP w Starej Słupi.

czytano: 552 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 27 listopada 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Łysa Góra Baszowice Turystyka Emeryk Kielce Andrzej Gąsior Góry Świętokrzyskie Rudki Milanowska Wólka Św. Krzyż Rekreacja Nowa Słupia Dymarki Jeleniów Stara Słupia Dębniak
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej