Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych

wielkość tekstu:A | A | A

Wójt gminy Andrzej Gąsior podpisał ze Starostą kieleckim Michałem Godowskim i członkiem Zarządu Powiatu Bogdanem Gieradą porozumienie o współpracy w zakresie realizacji projektu „Centrum Asystentury Społecznej – krok w stronę samodzielności”.

W projekcie realizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach bierze udział 8 gmin z terenu powiatu. W uroczystym podpisaniu porozumień w kieleckim starostwie wzięli udział włodarze gmin: Chęciny, Łopuszno, Morawica, Nowa Słupia, Sitkówka - Nowiny oraz Zagnańsk.  

W projekcie weźmie udział 47 osób niepełnosprawnych (w tym 7 osób z gminy Nowa Słupia), w tym dzieci chorujące na autyzm, z gmin, które przystąpiły do realizacji projektu. W jego ramach powstanie Centrum Asystentury Społecznej, w którym uczestnik projektu oraz jego opiekun uzyska kompleksowe i zindywidualizowane wsparcie, uwzględniające wszystkie aspekty funkcjonowania w społeczeństwie. Odbiorcy projektu, jak i ich opiekunowie będą mogli też korzystać ze wsparcia psychiatry, psychologa i radcy prawnego. Osoby niepełnosprawne będą mogły również uczestniczyć w zajęciach usprawniająco – rehabilitacyjnych oraz korzystać z usługi dowozu.  Dodatkowo planuje się zorganizować grupy wsparcia dla opiekunów i rodzin osób niepełnosprawnych, szkolenia dla opiekunów osób niepełnosprawnych czy spotkania dla asystentów osób niepełnosprawnych – indywidualne i grupowe - z psychologiem pozwalające na wymianę doświadczeń, dające możliwość odreagowania stresujących sytuacji związanych z pracą oraz radzenie sobie z ewentualnymi trudnościami.

Projekt „Centrum Asystentury Społecznej – krok w stronę samodzielności” otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w wysokości 1 350 926,17 zł.

 

Źródło: www.powiat.kielce.pl

 

 

czytano: 535 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 29 listopada 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 2
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Łysa Góra Św. Krzyż Stara Słupia Baszowice Emeryk Rekreacja Dębniak Nowa Słupia Góry Świętokrzyskie Kielce Milanowska Wólka Andrzej Gąsior Jeleniów Rudki Dymarki Turystyka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej