Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Setki dzieci dostały prezenty od Mikołaja

Strona główna » Aktualności » Setki dzieci dostały prezenty od Mikołaja

wielkość tekstu: A | A | A

 Kilkaset dzieci, w wieku od kilkunastu miesięcy do kilkunastu lat, wzięło udział w imprezie mikołajkowej, zorganizowanej 6 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach.

Były tańce, gry i zabawy oraz prezenty od przybysza z Laponii - dla wszystkich.

Już pierwsze minuty imprezy zwiastowały, że tego wieczoru prezentów będzie cała masa. Andrzej Gąsior, wójt gminy Nowa Słupia, po krótkim przywitaniu przybyłych wręczył nagrody laureatom konkursu „Czyste powietrze w Górach Świętokrzyskich” zorganizowanego w ramach Programu edukacji ekologicznej dla Związku Gmin Gór Świętokrzyskich na rok 2017. Publiczność nie próbowała nawet powstrzymać emocji, gdy laureaci wchodzili na scenę.

- Wooow... dostał rower - słychać było głosy z tłumu, gdy wójt wręczył pierwszą nagrodę. Tymczasem tego wieczoru, aż trzy jednoślady znalazły swoich właścicieli. Oprócz nich były także inne równie cenne nagrody - rozdano renomowanej marki sprzęt grający: mikrowieże oraz boomboxy.

TAŃCE I ZABAWY

- Mam nadzieję, że teraz już nikt nie ma wątpliwości, że warto brać udział w konkursach organizowanych w naszej gminie – mówił do publiczności wójt Andrzej Gąsior, życząc zgromadzonym udanej zabawy mikołajkowej.

Chwilę później dzieci już pląsały po sali w tanecznych podskokach, zachęcane do wspólnej zabawy przez animatorów – Ewelinę Bień z wioski indiańskiej w Zielonce koło Iwanisk i jej pomocnika – Elfa. Jeśli ktoś się zmęczył mógł podejść do stolika ustawionego w bocznej części sali, by napić się soku, zjeść pączka lub kawałek ciasta. Panie częstowały także cukierkami i innymi łakociami.

W holu Gminnego Ośrodka Kultury było równie tłoczno. Dziesiątki osób ustawiały się w kolejce po watę cukrową. Inni kłębili się wokół bajkowych postaci, chcąc sobie zrobić z nimi zdjęcia.

SETKI PREZENTÓW OD MIKOŁAJA

Tymczasem dzieci w sali widowiskowej coraz głośniej skandowały Mikołajuuu! Mikołajuuu! Gdy ten w końcu pojawił się na scenie z gardeł uradowanych dzieci wydobył się głośny okrzyk radości. Nic dziwnego, bo w worku przybysza z Laponii było kilkaset prezentów. Maluchy natychmiast otoczyły Mikołaja czekając z niecierpliwością na swój upominek. - Spokojnie, każdy coś dostanie, nie tłoczcie się tak bo mnie udusicie – wołał staruszek w czerwonym stroju. Dzieci były jednak tak zaaferowane całą sytuacją, że zdawały się nie słyszeć tych słów.

RODZICE BYLI MILE ZASKOCZENI

Dorośli, którzy przyszli ze swoimi pociechami na mikołajki w Gminnym Ośrodku Kultury z uznaniem wyrażali się o organizatorach. - Szczerze mówiąc nie sądziłam, że będzie taka fajna zabawa. Jest super. Nie spodziewałam się też takich tłumów. Sala dosłownie pęka w szwach – usłyszeliśmy od mamy małej Wiktorii. - Na pewno przyjdziemy tu 6 grudnia przyszłego roku – zapowiedziała.

Wieczór mikołajkowy w Gminnym Ośrodku Kultury zorganizowali: Wójt Gminy Nowa Słupia, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi wspólnie ze Stowarzyszeniem Zdrowy Człowiek „Emeryk”.


Wyniki konkursu „Czyste powietrze w Górach Świętokrzyskich”

Kategoria klas 0-3 Szkoły Podstawowe:

 1. Błażej Cieślik
 2. Paweł Lesisz
 3. Lena Wójcik

Kategoria klas 4-6 Szkoły Podstawowe:

 1. Katarzyna Gąsior
 2. Jagoda Czekaj
 3. Piotr Danielski

Kategoria klas gimnazjalnych:

 1. Weronika Wróblewska
 2. Dominika Kozłowska
 3. Michał Bzymek

W sumie na konkurs wpłynęło 168 prac.

 

czytano: 1579 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2017-12-08 09:28:38

Walory Gminy
 • Wielokulturowość Regionu
 • Dziedzictwo Historyczne
 • Malownicze Krajobrazy
 • Bogactwo Przyrody
 • Strefy Aktywności Turystycznej
 • Dobry Węzeł Komunikacyjny
 • Czyste powietrze
 • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"