Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
sobota 20 października 2018 r., imieniny obchodzą: Irena, Kleopatra
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Setki dzieci dostały prezenty od Mikołaja

Setki dzieci dostały prezenty od Mikołaja

wielkość tekstu:A | A | A

 Kilkaset dzieci, w wieku od kilkunastu miesięcy do kilkunastu lat, wzięło udział w imprezie mikołajkowej, zorganizowanej 6 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach.

Były tańce, gry i zabawy oraz prezenty od przybysza z Laponii - dla wszystkich.

Już pierwsze minuty imprezy zwiastowały, że tego wieczoru prezentów będzie cała masa. Andrzej Gąsior, wójt gminy Nowa Słupia, po krótkim przywitaniu przybyłych wręczył nagrody laureatom konkursu „Czyste powietrze w Górach Świętokrzyskich” zorganizowanego w ramach Programu edukacji ekologicznej dla Związku Gmin Gór Świętokrzyskich na rok 2017. Publiczność nie próbowała nawet powstrzymać emocji, gdy laureaci wchodzili na scenę.

- Wooow... dostał rower - słychać było głosy z tłumu, gdy wójt wręczył pierwszą nagrodę. Tymczasem tego wieczoru, aż trzy jednoślady znalazły swoich właścicieli. Oprócz nich były także inne równie cenne nagrody - rozdano renomowanej marki sprzęt grający: mikrowieże oraz boomboxy.

TAŃCE I ZABAWY

- Mam nadzieję, że teraz już nikt nie ma wątpliwości, że warto brać udział w konkursach organizowanych w naszej gminie – mówił do publiczności wójt Andrzej Gąsior, życząc zgromadzonym udanej zabawy mikołajkowej.

Chwilę później dzieci już pląsały po sali w tanecznych podskokach, zachęcane do wspólnej zabawy przez animatorów – Ewelinę Bień z wioski indiańskiej w Zielonce koło Iwanisk i jej pomocnika – Elfa. Jeśli ktoś się zmęczył mógł podejść do stolika ustawionego w bocznej części sali, by napić się soku, zjeść pączka lub kawałek ciasta. Panie częstowały także cukierkami i innymi łakociami.

W holu Gminnego Ośrodka Kultury było równie tłoczno. Dziesiątki osób ustawiały się w kolejce po watę cukrową. Inni kłębili się wokół bajkowych postaci, chcąc sobie zrobić z nimi zdjęcia.

SETKI PREZENTÓW OD MIKOŁAJA

Tymczasem dzieci w sali widowiskowej coraz głośniej skandowały Mikołajuuu! Mikołajuuu! Gdy ten w końcu pojawił się na scenie z gardeł uradowanych dzieci wydobył się głośny okrzyk radości. Nic dziwnego, bo w worku przybysza z Laponii było kilkaset prezentów. Maluchy natychmiast otoczyły Mikołaja czekając z niecierpliwością na swój upominek. - Spokojnie, każdy coś dostanie, nie tłoczcie się tak bo mnie udusicie – wołał staruszek w czerwonym stroju. Dzieci były jednak tak zaaferowane całą sytuacją, że zdawały się nie słyszeć tych słów.

RODZICE BYLI MILE ZASKOCZENI

Dorośli, którzy przyszli ze swoimi pociechami na mikołajki w Gminnym Ośrodku Kultury z uznaniem wyrażali się o organizatorach. - Szczerze mówiąc nie sądziłam, że będzie taka fajna zabawa. Jest super. Nie spodziewałam się też takich tłumów. Sala dosłownie pęka w szwach – usłyszeliśmy od mamy małej Wiktorii. - Na pewno przyjdziemy tu 6 grudnia przyszłego roku – zapowiedziała.

Wieczór mikołajkowy w Gminnym Ośrodku Kultury zorganizowali: Wójt Gminy Nowa Słupia, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi wspólnie ze Stowarzyszeniem Zdrowy Człowiek „Emeryk”.


Wyniki konkursu „Czyste powietrze w Górach Świętokrzyskich”

Kategoria klas 0-3 Szkoły Podstawowe:

  1. Błażej Cieślik
  2. Paweł Lesisz
  3. Lena Wójcik

Kategoria klas 4-6 Szkoły Podstawowe:

  1. Katarzyna Gąsior
  2. Jagoda Czekaj
  3. Piotr Danielski

Kategoria klas gimnazjalnych:

  1. Weronika Wróblewska
  2. Dominika Kozłowska
  3. Michał Bzymek

W sumie na konkurs wpłynęło 168 prac.

 

czytano: 891 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 08 grudnia 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 12
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Kielce Rudki Baszowice Łysa Góra Emeryk Dębniak Nowa Słupia Andrzej Gąsior Stara Słupia Turystyka Św. Krzyż Rekreacja Milanowska Wólka Jeleniów Góry Świętokrzyskie
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej