Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
niedziela 24 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Danuta, Jan
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Spotkali się z samotnymi

Spotkali się z samotnymi

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 14 grudnia 2017 roku  z inicjatywy Wójta Gminy Nowa Słupia Andrzeja Gąsiora przy udziale pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Słupi zostało zorganizowano Spotkanie Wigilijne  dla osób potrzebujących z terenu gminy.

Spotkania w okresie przedświątecznym stały się już tradycją i na stałe wpisały się w grafik imprez dobroczynnych, odbywających się w naszej gminie.

W remizie OSP Nowa Słupia nawiązując do pięknej chrześcijańskiej tradycji Wigilijnej Wieczerzy, przy wspólnym stole zgromadzili się duchowni posługujący w parafiach z terenu gminy, przedstawiciele władz samorządu lokalnego na czele z Wójtem – Andrzejem Gąsiorem. Obecni również byli: radne gminy Grażyna Wojtachnia i Lidia Wiącek, radna powiatowa Danuta Żebrowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Anna Moruś-Mergalska wraz z pracownikami, a przede wszystkim liczna grupa osób samotnych i potrzebujących z terenu gminy.

Czwartkowe spotkanie rozpoczęto wspólną modlitwą, którą poprowadził ks. Adam Motyka, w asyście proboszczów: z Dębna - Mariana Jakubowskiego i Rudek – Jana Mazura, a także Ojców Oblatów ze Świętego Krzyża na czele z ojcem Dariuszem Malajką. Po modlitwie w trakcie, której to ksiądz Adam poświęcił przygotowany posiłek oraz opłatki bożonarodzeniowe nastąpiły wspólne życzenia świąteczne.

W imieniu władz gminy do potrzebujących zwrócił się Wójt – Andrzej Gąsior. Złożył zgromadzonym i ich bliskim serdeczne życzenia pięknego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Wyraził wdzięczność dla wszystkich osób, które pomagały przy organizacji czwartkowego spotkania wigilijnego. Następnie w milej atmosferze wspólnie spożyto posiłek przygotowany na tę okazję. Organizatorzy starali się niemal z każdym zamienić choćby kilka słów, tak by nikt nie czuł się w tym szczególnym czasie  samotnym i opuszczonym.

 

czytano: 1011 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 15 grudnia 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Łysa Góra Baszowice Nowa Słupia Św. Krzyż Rekreacja Dębniak Dymarki Kielce Andrzej Gąsior Turystyka Emeryk Rudki Stara Słupia Milanowska Wólka Góry Świętokrzyskie Jeleniów
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej