Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

UMOWA JUŻ PODPISANA. Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich powstanie w Nowej Słupi.

Strona główna » Aktualności » UMOWA JUŻ PODPISANA. Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich powstanie w Nowej Słupi.

wielkość tekstu: A | A | A

Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich, pierwszy taki kompleks rekreacyjno-edukacyjny w kraju, wart kilkadziesiąt milionów złotych, powstanie w Nowej Słupi. Właśnie podpisana została umowa na dofinansowanie tego zadania z pieniędzy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Zgodnie z założeniami pomysłodawców, Park Dziedzictwa w ciągu dwóch lat swojej działalności ma się przyczynić do 50-procentowego zwiększenia ruchu turystycznego w naszej gminie. Da także stałą pracę dla 12 osób, a dla kilku - kilkunastu kolejnych zatrudnienie w czasie sezonu turystycznego. Ma przyciągać turystów legendami świętokrzyskimi prezentowanymi przy użyciu najnowszych osiągnięć technologii multimedialnej. To będzie jedna z największych inwestycji w turystykę w historii Nowej Słupi. Jej wartość to ponad 21 milionów złotych. Co ciekawe na nowoczesne technologie wydanych zostanie ponad siedem milionów złotych. Turyści będą mogli przenieść się w czasy zbója Madeja, czy Emeryka dzięki okularom do wirtualnej rzeczywistości i podłogom LED. Będą także gry sterowane myślą, kino 5D i wiele innych atrakcji wirtualnych.

We wtorek 19 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę na dofinansowanie budowy Parku Dziedzictwa w Nowej Słupi z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

W rejonie Gór Świętokrzyskich jest ogromny potencjał, który może stanowić duży wkład w rozwój gospodarczy naszego województwa. Turystyka jest coraz bardziej znaczącą gałęzią gospodarki naszego regionu – podkreślał Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, który podpisał umowę o dofinansowaniu inwestycji z Piotrem Sepioło, Dyrektorem  Parku Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich. W uroczystości podpisania dokumentu wziął udział także Andrzej Gąsior, wójt gminy Nowa Słupia.

W tym samym czasie w urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę na dofinansowanie drugiej inwestycji – budowy Szlaku Benedyktyńskiego na terenie gmin: Łagów, Bieliny, Bodzentyn, Pawłów i Nowa Słupia. Obie inwestycje konkurowały ze sobą o unijne dofinansowanie. Ostatecznie Zarząd Województwa zdecydował, że na obie znajdą się pieniądze.

- Rywalizacja tych projektów przyniosła dużo emocji, również tych negatywnych. Apeluję o porozumienie. Możemy odnieść turystyczny sukces, ale oba projekty muszą ze sobą współgrać. W obu upatrujemy jednej spójnej całości – mówił marszałek Jarubas.

- Dziś nie wygrał żaden z projektów. Dziś wygrały Góry Świętokrzyskie – stwierdził odnosząc się do tych słów Piotr Sepioło, Dyrektor Parku Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich, podpisując umowę na dofinansowanie inwestycji.

Park Dziedzictwa jest wspólnym projektem Regionalnej Organizacji Turystycznej, Parku Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi „Łysa Góra” oraz gminy Nowa Słupia.

- Cieszę się, że w Nowej Słupi powstanie Park Dziedzictwa Kulturowego. Ten projekt był wielokrotnie konsultowany z mieszkańcami, przedsiębiorcami i specjalistami branży turystycznej. Liczę, że dzięki niemu do naszej gminy będą przyjeżdżać ludzie z całego kraju – mówi Andrzej Gąsior, wójt gminy Nowa Słupia.

czytano: 1976 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2017-12-20 11:43:51

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"