Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 18 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Elżbieta, Marek
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wzruszający wieczór wigilijny.

Wzruszający wieczór wigilijny.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 17 grudnia 2017 r. o godzinie 17.00 w restauracji „U Jana” w Rudkach z inicjatywy Wójta Gminy Nowa Słupia Andrzeja Gąsiora odbyła się Wigilia dla osób z niepełnosprawnością, dorosłych, dzieci i młodzieży, rodzin i opiekunów osób  z niepełnosprawnością oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Z zaproszonych gości  w spotkaniu udział wzięli Ojciec Superior ze Świętego Krzyża Zygfryd Wiecha, Ksiądz Wikariusz z Rudek Marek Krawczyk, Dyrektor PFRON Andrzej Michalski, Kanclerz Staropolskiej Szkoły Wyższej Marta Mosiołek, Prezes Stowarzyszenia „Uniwersytet Trzeciego Wieku Góry Świętokrzyskie” Barbara Czerwińska, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywiance Agnieszka Pustuła, Pan Stefan Duś, przewodniczący Kieleckiego Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane , Zastępca Wójta Gminy Włodzimierz Zaręba, Radna Powiatu Kieleckiego- Danuta Żebrowska, Kierownik GOPS z Nowej Słupi Anna Morus Mergalska, Radni Gminy Nowa Słupia Pani Grażyna Wojtachnia, Lidia Wiącek, Łukasz Nowak, Rafał Piasecki, Jerzy Roman, Jerzy Domański, Sołtys Dębna Stanisław Cisłowski oraz Sołtys Skał Paweł Sadrak.
W tradycyjnym spotkaniu wigilijnym udział wzięło około160 osób.

W wigilijny nastrój wprowadziła zebranych Pani Sylwia Dziubińska piosenką „Bóg się mamo nie pomylił”.
Wójt Gminy Andrzej Gąsior powitał znakomitych gości oraz życzył wszystkim Wesołych, Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Ojciec Superior Zygfryd Wiecha odniósł się do „Miłości” jaką otaczają rodzice swoje niepełnosprawne dzieci, która jest taka sama jak miłość Jezusa Chrystusa do ludzi.
Pięknym przedstawieniem Jasełek poczęstowali gości uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej z Pokrzywianki, którzy po stracie swojego niepełnosprawnego kolegi z Włoch – Adriana Adamskiego licznie przybyli, żeby nieść radość innym dzieciom i dorosłym niepełnosprawnym.

Po przedstawieniu wszyscy pod przewodnictwem Księdza Wikariusza Marka Krawczyka zgodnie z tradycją odmówili modlitwę, podzielili się opłatkiem i usiedli do wigilijnej wieczerzy.
Na wigilijnym stole nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw: barszcz grzybowy z uszkami , ryba po grecku, pierogi z kapustą i grzybami, śledzie po kaszubsku, śledzie  w occie, sałatka jarzynowa oraz  kapusta z grochem.
Program artystyczny wypełniły kolędami Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Modrzewianki” oraz Sołtys Skał ze swoimi dziećmi Marią i Tomkiem.

Uwieńczeniem całej uroczystości był bardzo oczekiwany przez wszystkie  dzieci Święty Mikołaj, który z radością przyjęty rozdawał prezenty grzecznym dzieciom.
Dodatkową niespodzianką były świąteczne kubki zasponsorowane przez Kanclerz Staropolskiej Szkoły Wyższej Panią Martę Mosiołek, która w roku 2018 planuje otworzyć oddział szkoły specjalnej dla dzieci z niepełnosprawnością w Publicznej Szkole Podstawowej w Mirocicach.

Wójt Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior składa serdecznie podziękowania Wszystkim Gościom za ich obecność oraz tym, którzy przyłączyli się w zorganizowanie tej wyjątkowej uroczystości.

czytano: 1019 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 20 grudnia 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Turystyka Milanowska Wólka Baszowice Rekreacja Nowa Słupia Andrzej Gąsior Dębniak Jeleniów Stara Słupia Łysa Góra Kielce Góry Świętokrzyskie Dymarki Św. Krzyż Emeryk Rudki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej