Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 18 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Elżbieta, Marek
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Uroczysta sesja Rady Gminy z udziałem Marszałka ...

Uroczysta sesja Rady Gminy z udziałem Marszałka Adama Jarubasa.

wielkość tekstu:A | A | A

W „Świętokrzyskim Dworze” w Milanowskiej Wólce, 29 grudnia 2017 roku uroczystą sesją radni Gminy Nowa Słupia zakończyli 2017 rok.

To był dobry rok.

Był to szczególny czas na podsumowanie tego bardzo bogatego roku, w którym Gmina pozyskała na rozwój wielomilionowe środki z Unii Europejskiej. Wartość dofinansowanych projektów to ponad 60 mln złotych. To stawia naszą gminę wśród liderów w województwie świętokrzyskim. Jak podkreśla wójt Andrzej Gąsior to wspólny wysiłek wielu osób i instytucji zaangażowanych w rozwój gminy. Wójt dziękował radnym, sołtysom, kierownikom jednostek organizacyjnych oraz prywatnym przedsiębiorcom.

Słowa podziękowań dla Marszałka. Z uznaniem o Gminie Nowa Słupia.

Szczególne słowa podziękowania skierowane do obecnego na sesji Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa złożyli wójt Andrzej Gąsior oraz przewodniczący RG Sylwester Kozłowski. Przedstawiciele samorządu gminy Nowa Słupia dziękowali Marszałkowi Jarubasowi za przychylność oraz docenienie aspiracji Nowej Słupi do bycia najlepszą marką województwa świętokrzyskiego w zakresie rozwoju turystyki.

Natomiast w swoim wystąpieniu Marszałek z uznaniem odnosił się do sprawności organizacyjnej samorządu gminy Nowa Słupia w pozyskiwaniu funduszy. Wyliczał inwestycje jakie w najbliższych latach zostaną wykonane w gminie dzięki środkom z Unii Europejskiej. Tłumaczył istotę i wagę podpisywanych pre-umów z samorządami, które stanowią przyrzeczenie finansowania. Zwrócił uwagę, że samorządy po podpisaniu pre-umów mają czas na wykonanie niezbędnej dokumentacji i uzyskanie pozwoleń na budowę, bo to są środki już zagwarantowane.

Marszałek obiecał pomoc w pozyskaniu środków na wozy bojowe dla jednostek OSP w Starej Słupi i Mirocicach, na których dofinansowanie gmina zabezpieczyła już środki finansowe w budżecie gminy. Dodatkowe fundusze dla OSP mogą pochodzić z pilotażowego programu jakie wdraża województwo świętokrzyskie, a które dotyczy środków pozyskiwanych z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Marszałek wspomniał również o Programie Rewitalizacji Miejscowości, na które złożono bardzo dużo wniosków, gdzie zaangażowanie dostępnych funduszy w ten Program wystarczy jedynie dla około 1/3 samorządów ubiegających się o środki z UE.

Zaproszeni goście dopisali.

Wśród obecnych, zaproszonych gości na sesji nie zabrakło Senatora RP Krzysztofa Słonia, Prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej Jacka Kowalczyka oraz z-cy dyrektora ROT Jarosława Panka. Jako wyraz wdzięczności dla zaproszonych gości było podarowanie przez wójta Andrzeja Gąsiora znamienitym gościom obrazów z fotografią pejzażu zimowego Świętego Krzyża, wykonanego przez miejscowego regionalistę Henryka Trepkę. Odbierając prezent Jarosław Panek z ROT doceniając niezwykłą urodę zdjęcia poinformował, że fotografia autora z Nowej Słupi znajdzie się również w kalendarzu ściennym na 2018 rok wydawanym prze największą organizację turystyczną województwa.

Przedsiębiorca z Serwisa wyróżniony.

Równie ważnym punktem sesji rady gminy było uhonorowanie i obdarowanie przedsiębiorcy z Serwisa Mariana Moconia okazałym grawertonem. W swojej laudacji o osobie Mariana Moconia przewodniczący RG Sylwester Kozłowski wymieniał sukcesy przedsiębiorstwa Zakładu Stolarskiego „JODŁA” , który zdobył nagrodę w konkursie „Pracodawca-organizator pracy bezpiecznej” organizowanym przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach. Jak podkreślił wójt Andrzej Gąsior Pan Marian Mocoń, jest również doskonałym ambasadorem promocji Gminy Nowa Słupia podczas zmagań w tenisie ziemnym na arenach sportowych w kraju, w zawodach samorządowców.

Koncert młodzieży zachwycił.

Organizatorzy sesji podczas przerwy przygotowali dla uczestników wyjątkową niespodziankę. Swój wyśmienity koncert dla uczestników sesji zaprezentował zespół Trele Morele Rock Band pod kierownictwem nauczyciela - muzyka ze SP w Nowej Słupi Jacka Góry oraz występy solowe uczniów Marty Żelazowskiej oraz Maksymiliana Żebrowskiego. Młodzi, utalentowani muzycy wystąpili z repertuarem kolęd i pastorałek przedłużając świąteczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Życzyli wszystkiego najlepszego.

Występ uczniów był doskonałym preludium do życzeń noworocznych jakie zostały skierowane przez Marszałka, Wójta Gminy, Przewodniczącego RG do Mieszkańców Gminy Nowa Słupia.

Na koniec uroczystej sesji wójt Andrzej Gąsior podziękował właścicielce „Świętokrzyskiego Dworu” Pani Barbarze Mądzik za perfekcyjne przygotowanie oraz wystrój sal pod uroczyste obrady Rady Gminy.

Do siego Roku.

 

czytano: 1045 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 29 grudnia 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Turystyka Nowa Słupia Andrzej Gąsior Św. Krzyż Stara Słupia Kielce Góry Świętokrzyskie Rekreacja Milanowska Wólka Jeleniów Baszowice Łysa Góra Emeryk Dębniak Dymarki Rudki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej