Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 18 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Elżbieta, Marek
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wieczór Kolęd, Poezji i Literatury

Wieczór Kolęd, Poezji i Literatury

wielkość tekstu:A | A | A

Wspólnym odśpiewaniem najsłynniejszej w świecie kolędy  „Cicha noc” rozpoczęło się drugie w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Nowej Słupi Wieczorne Czytanie. Tym razem był to Wieczór Kolęd, Poezji i Literatury.

     Zebranych gości, nauczycieli i sympatyków szkoły przywitał pan dyrektor Rafał Karcz, podkreślając, że wciąż trwa czas świąteczny, przesycony wyjątkową atmosferą. W wigilię Objawienia Pańskiego spotkaliśmy się, by rozważać cud Bożego Narodzenia. Wspaniałej, ciepłej atmosferze spotkania sprzyjał wystrój sali przygotowany przez panie: Izabelę Gawlik i Justynę Gąsior.

        Podczas spotkania wysłuchano wielu tekstów poetyckich i prozatorskich – wybrzmiała poezja Jana Twardowskiego, Czesława Miłosza, Lusi Ogińskiej, Janusza Pasierba. Sięgnęliśmy po orędzie Jana Pawła II z 1978 roku oraz po klasykę literatury – „Dziewczynkę z zapałkami” Andersena i „Opowieść wigilijną” Dickensa. Ten ostatni tekst stanowił niejako klamrę kompozycyjną całego spotkania i dowodził, jak wielką moc ma Cud Narodzin Dzieciątka i jak maleńki Bóg – Człowiek odmienia zatwardziałe nawet serca.

            Skoro czas wciąż świąteczny, nie mogło zabraknąć kolęd, które brzmią wyjątkowo zwłaszcza wtedy, gdy śpiewa się je wspólnie. Tak też się stało, a za akompaniament dziękujemy panu Jackowi Górze. Za oprawę multimedialną spotkania odpowiadał pan Robert Domański – niezrównany odtwórca roli Ebenezera Scrooge’a. Pozostali lektorzy to:

 - nieocenieni emerytowani nauczyciele naszej szkoły: panie – Ewa Ponikowska i Teresa Pawlik oraz pan Mirosław Szwugier

- wójt naszej gminy – pan Andrzej Gąsior

- przewodnicząca Rady Rodziców – pani Ewa Mazur

- nauczyciele: Justyna Cieślik, Grażyna Czechowska, Paulina Wierzbińska – Loranty, Agnieszka Żebrowska.

Scenariusz spotkania przygotowała i wieczór poprowadziła Paulina Pawlik, a wśród uczestników nie zabrakło tak szacownych gości, jak: pani radna powiatu Danuta Żebrowska, przedstawicielka TPNS pani Halina Dwojewska,  rodzice, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, nauczyciele wraz z bliskimi.

Na zakończenie spotkania dyrektor serdecznie podziękował za przybycie i wspólne kolędowanie, wyrażając nadzieję na jeszcze większe zainteresowanie podczas kolejnych literackich spotkań, które, mamy nadzieję, na stałe wpiszą się w tradycję szkoły.

 

Artykuł ze SP w Nowej Słupi

czytano: 694 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 09 stycznia 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Andrzej Gąsior Rudki Baszowice Emeryk Łysa Góra Turystyka Kielce Góry Świętokrzyskie Milanowska Wólka Dymarki Jeleniów Św. Krzyż Dębniak Stara Słupia Rekreacja Nowa Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej