Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Szlachetna Paczka. Dziękujemy.

Szlachetna Paczka. Dziękujemy.

wielkość tekstu:A | A | A

Jak dzisiaj uczyć i wychowywać dzieci, aby w przyszłości wyrosły na mądrych, wrażliwych  i odpowiedzialnych ludzi? By potrafiły okazać serce i nieść pomoc istotom słabszym potrzebującym?  Jednym ze sposobów takiego wychowania może być włączanie uczniów do akcji charytatywnych. Nasza Szkoła propaguje między innymi taki właśnie sposób wychowania.


          To już osiem lat społeczność Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi niesie pomoc potrzebującym  w ramach akcji „Szlachetna Paczka”
. Z bazy organizatora  wybraliśmy dwie rodziny, dla których zaczęliśmy przygotowywać podarunki. Pod koniec trwania akcji widząc, że nie wszyscy potrzebujący znaleźli swoich darczyńców, zdecydowaliśmy się na pomoc kolejnej rodzinie, wierząc, że wspólnie możemy zdziałać więcej.  Wśród pracowników Szkoły zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy, do której włączyli się uczniowie. Za zebrane fundusze zakupiliśmy m.in. dywan, kuchenkę gazową, ławę, zestaw garnków, mikser, odzież i obuwie zimowe. Właściciele lokalnych sklepów: „Delikatesy Centrum”, „Świętokrzyski” oraz „Stokrotka” wspomogli akcję udostępniając w swoich sklepach miejsce na dary. Klienci tych sklepów nie zawiedli wypełniając kosze produktami spożywczymi i chemicznymi. Uczniowie z klas gimnazjalnych IIa, IIb, IIIa i IIIb  segregowali i rozdzielali produkty, pakowali w ozdobny papier i uczestniczyli w przekazaniu paczek do magazynu „Szlachetnej Paczki”. Dnia 10 grudnia rodzinom zawieziono „szlachetne paczki”. Udało nam się spełnić wszystkie marzenia potrzebujących. Odzew społeczności był tak duży, ze obdarowaliśmy ponadplanowo ubogie rodziny z naszego najbliższego otoczenia. Do sześciu dodatkowych domów powędrowały świąteczne podarunki.
Jak co roku stanęliśmy na wysokości zadania i wykonaliśmy je na 120%!
Z relacji wolontariuszy, którzy przekazywali dary dowiedzieliśmy się, jak pomoc, którą udzieliliśmy była potrzebna. Wzruszenie i radość obdarowanych są dla nas wielką satysfakcją  i motywacją do dalszych tego typu działań.
         Pani Małgosia mieszka razem z córką Kasią w malutkim domku. Zimowy wieczór, w którym wolontariusze zapukali do ich drzwi zostanie w ich pamięci, jako jeden z najcieplejszych i najmilszych. Pani Małgosia nie kryła wzruszenia, wyściskała Nas wszystkich bardzo mocno. Paczek było tak wiele, że nie widziała od której zacząć, ale gdy już rozpoczęła rozpakować, jak najszybciej chciała kolejne otwierać. Gdy otwierała paczkę z kuchenką gazową, nie kryla wzruszenia i szczęścia. - To spełnienie moich marzeń - dodała. Kasia, córka była bardzo zaskoczona tak dużą ilością przyborów do szkicowania.
Gdy kolejno wnosiliśmy paczki do rodziny, Pani Justyna była bardzo wzruszona i zdziwiona. Nie spodziewała się, że otrzyma tyle prezentów. Bardzo mało mówiła, bo nie wiedziała co powiedzieć, ale jej uśmiech i oczy mówiły wszystko. Kolejno zaczęła rozpakowywać paczki. Strasznie się ucieszyła gdy zobaczyła żywność i środki czystości. Prawdziwe wzruszenie wywołał jednak mikser, który był marzeniem Pani Justyny. Pan Marek również był bardzo zadowolony z prezentów jakie otrzymał,  w szczególności z obuwia i przyborów do golenia. Dopiero po naszym wyjściu, gdy emocje już odrobinę opadły, pani Justyna zadzwoniła do wolontariuszy i dziękowała za wszystko bardzo serdecznie, a w jej głosie słychać było łzy wzruszenia.
          Rodzinę odwiedziliśmy wraz ze strażakami. Strażacy w mundurach i mikołajowych czapkach wnosili kolejno pakunki. W oczach obu pań pojawiły się łzy. Z niedowierzaniem obserwowały rosnący stos paczek. Po chwili Pani Barbara objęła wolontariuszy, z oczami pełnymi łez dziękowała im za wszystko. Nawet Anna, która ma problemy z chodzeniem, wstała i płacząc ze wzruszenia tak jak mama, dziękowała wolontariuszom. Rodzina zachwycała się pięknym dywanem jaki otrzymała. Widok przepięknego zegarka, wywołał ogromną radość. Każda rzecz w tej paczce, była ogromnym darem dla rodziny.


Koordynatorzy szkolnej akcji „Szlachetna Paczka” dziękują wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnego działania.
Przyczyniliście się do wzruszeń i wielkiej wdzięczności obdarowanych oraz sprawiliście, że potrzebujący byli przygotowani na wolne od troski Święta Bożego Narodzenia.


 Szkolni koordynatorzy „Szlachetnej Paczki”                              
 Edyta Brożyna, Ewa Pikus, Olga Zyzman-Ponikowska
 

czytano: 674 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 17 stycznia 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Św. Krzyż Góry Świętokrzyskie Andrzej Gąsior Łysa Góra Turystyka Rudki Nowa Słupia Baszowice Kielce Milanowska Wólka Dębniak Rekreacja Dymarki Stara Słupia Emeryk Jeleniów
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej