Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Szlachetna Paczka.

Szlachetna Paczka.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniach 9 i 10 Grudnia 2017 roku odbył się XVIII finał akcji Szlachetna Paczka. Tegoroczna edycja połączyła siły dwóch sąsiadujących gmin Łagów i Nowa Słupia.  Wolontariuszami z gminy Nowa Słupia byli Anna Misiurska,  Jadwiga Kot, Dominika Gajewska,  Magdalena Dudek-Zieja, Marcin Jakubowski, Magdalena Sałata, Paulina Krowińska i Eliza Fijas. Z  Łagowa udział wzięli: Małgorzata  Wieczorek, Aleksandra Bednarczyk, Karol Herbuś, Paulina Włodarczyk, Natalia Włodarczyk, Patrycja Siwonia. Nad pracą wolontariuszy i przebiegiem akcji piecze sprawowała Ilona Sałata. Łącznie wolontariusze odwiedzili  ponad 50 rodzin.  Za pomoc w trafieniu do potrzebujących, wolontariusze dziękują Radnym, Sołtysom oraz pracownikom GOPS w Łagowie i Nowej Słupi. Spośród odwiedzonych rodzin,  30 spełniało kryteria projektu i otrzymało pomoc.  Finał odbył się w świetlicy Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi przy pomocy Zespołu Szkół w Nowej Słupi, który udostępnił sale gastronomiczną.  Dyrekcji obu Szkół serdecznie dziękujemy.Pomoc , którą otrzymały rodziny mieściła się w blisko 400 pakunkach, które dostarczać przez dwa dni pomagali strażacy z OSP w Starej Słupi , dzięki inicjatywie pana Rafała Kałuży. Strażacy w mikołajowych czapkach wraz z pakunkami do rodzin wnieśli dużo radości. W doręczaniu paczek pomagała również  Urząd Gminy Łagów, Pan Robert Wieczorek z firmy  Rob-bud w Sadkowie, Pan Jarosław Wójcik z  firmy budowlano consultingowej w  Bielsku-Białej oraz Pan Robert Mierzyński z firmy KWS w Sadłowicach.  Za objęcie wsparciem konkretnych rodzin z terenu naszej Gminy dziękujemy, Szkole Podstawowej w Nowej Słupi, która pomocą objęła  3 rodziny, Zespołowi Szkół w Nowej Słupi – 1 rodzina  oraz Szkole Podstawowej w  Mirocicach , która chodź nie była w stanie objąć pomocą konkretnej rodziny, przekazała żywność długoterminową.  

Wolontariusze mogli liczyć również na pomoc lokalnych sklepów i piekarni takich jak Złoty Kłos, Spiżarnia pod Łysą Górą oraz Piekarnia Skalski, które zadbały o wyżywienie wolontariuszy, darczyńców oraz strażaków podczas finału.  

Wszystkim zaangażowanym za pomoc serdecznie dziękujemy,

Lider Rejonu

Ilona Sałata.

czytano: 589 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 24 stycznia 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Św. Krzyż Rudki Góry Świętokrzyskie Andrzej Gąsior Jeleniów Emeryk Baszowice Rekreacja Dymarki Dębniak Łysa Góra Nowa Słupia Stara Słupia Turystyka Kielce Milanowska Wólka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej