Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Droga Krzyżowa na Święty Krzyż w intencji ...

Droga Krzyżowa na Święty Krzyż w intencji trzeźwości.

wielkość tekstu:A | A | A

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpocznie się 16 lutego 2018 r. o godzinie 18.00 w kościele parafialnym pw. Św. Wawrzyńca w Nowej Słupi. Wyruszymy "Drogą Królewską" w kierunku Sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego. Rozważania do poszczególnych stacji poprowadzą trzeźwiejący alkoholicy. Do niesienia krzyża zachęcamy szczególnie grupy AA..
W Bazylice Mniejszej na Świętym Krzyżu o godzinie 20.30 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Ks. bp. Jan Piotrowskiego.
Każdy z uczestników będzie miał też możliwość podjęcia abstynencji i wpisania się do Księgi Trzeźwości Diecezji Kieleckiej‚ która będzie wyłożona w Bazylice. Do księgi wpisujemy imię i nazwisko‚ intencję w jakiej podejmujemy abstynencję oraz okres zobowiązana.
Organizatorzy zapewniają bezpłatny autobus MPK na trasie Kielce - Nowa Słupia; Święty Krzyż - Kielce. Autobus odjeżdża o godz. 16.45 z przystanku przy Stokrotce na ul. Jaworskiego ( obok kościoła św. Jadwigi Królowej)‚ zaś o godz. 17.00 z przystanku al. IX Wieków Kielc (Kościół św. Wojciecha). Prosimy o wcześniejsze zarezerwowanie miejsca w autobusie pod nr tel. 41-368-02-96 wew. 238.

 

Ponadto informujemy, że Gmina Nowa Słupia zapewnia odwóz po uroczystościach około godz. 21.30 na trasie Święty Krzyż – Nowa Słupia.

czytano: 650 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 12 lutego 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Andrzej Gąsior Rekreacja Baszowice Kielce Łysa Góra Nowa Słupia Św. Krzyż Emeryk Jeleniów Milanowska Wólka Dymarki Dębniak Turystyka Rudki Góry Świętokrzyskie Stara Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej