Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
niedziela 24 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Danuta, Jan
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Pierwszy taki wóz w gminie

Pierwszy taki wóz w gminie

wielkość tekstu:A | A | A

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Włochy ma od stycznia nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Pojazd został oficjalnie przekazany i poświęcony 13 lutego podczas uroczystości w Kielcach. To już drugi w tym roku wóz dla ochotników z gminy Nowa Słupia.

- Po raz pierwszy w historii jednostki mamy fabrycznie nowy wóz ratowniczo-gaśniczy, cieszy się Grzegorz Marczewski prezes OSP Włochy i jednocześnie prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Nowej Słupi.

Zakup lekkiego wozu ratowniczo-gaśniczego marki Iveco nie byłby możliwy gdyby nie pomoc gminy Nowa Słupia, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz sponsorów.

- Z Ministerstwa oraz Państwowej Straży Pożarnej dostaliśmy 110 tysięcy złotych. Gmina dołożyła 167,5 tys. zł. oraz zakupiła wspólnie z powiatem motopompę za 30 tysięcy złotych – informuje prezes Marczewski. Dzięki sponsorom udało się kupić jeszcze wyciągarkę i zamontować ją w aucie. 

- Ten samochód to nie tylko pierwsze fabrycznie nowe auto w historii OSP Włochy ale pierwszy fabrycznie nowy pojazd w historii straży pożarnej w całej naszej gminie – podkreśla Grzegorz Marczewski. - Do tej pory dysponowaliśmy 35-letnim mercedesem, który z racji wieku był po prostu zawodny. Teraz to co innego – stwierdza z zadowoleniem prezes.

Wóz dla OSP Włochy nie jest jedynym pojazdem, który został zakupiony w tym roku dla naszych ochotników.

Samochód dla OSP Paprocice

W połowie grudnia władze gminy zakupiły dla jednostki w Paprocicach używany wóz bojowy Star 200. Pojazd wcześniej służył strażakom z Krasocina.

Antoni Pawlik, szef jednostki w Paprocicach mówi jak ważny był to zakup. - Do tej pory dysponowaliśmy pojazdem marki star 660. To auto miało już 40 lat. Zawsze były z nim problemy.  Nie chciał odpalać, psuł się, generalnie był zawodny – informuje Antoni Pawlik. Nowego pojazdu do tej pory nie mieli okazji wypróbować. Na szczęście póki co nie trzeba było go wykorzystywać w akcji. Druhowie jednak nie mają wątpliwości:  - Na pewno będzie lepszy od starego, znacznie poprawi naszą mobilność i bezpieczeństwo mieszkańców – stwierdza Antoni Pawlik. 

Strażacy dziękują sponsorom

Druhowie z jednostki OSP Włochy dziękują za pomoc w zakupie nowego wozu gaśniczego władzom Gminy Nowa Słupia, Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej, władzom powiatu kieleckiego oraz sponsorom: PCK Group Starachowice, Agencji Ubezpieczeniowej Relativ Wiesław Czerwiński, Semav Stone sp.  z o.o. w Warszawie oraz sołtysowi Pawłowi Sadrakowi.

 

czytano: 850 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 15 lutego 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rekreacja Św. Krzyż Kielce Milanowska Wólka Jeleniów Rudki Łysa Góra Dymarki Stara Słupia Baszowice Góry Świętokrzyskie Andrzej Gąsior Emeryk Turystyka Dębniak Nowa Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej