Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 18 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Elżbieta, Marek
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Ferie z Ekonomią

Ferie z Ekonomią

wielkość tekstu:A | A | A

W Szkole Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Nowej Słupi realizowany jest projekt „Ferie z Ekonomią”, w którym biorą udział uczniowie drugiej i trzeciej klasy gimnazjum. Grupa uczniów biorących udział w projekcie liczy 18 osób. Zajęcia prowadzą nauczyciel Wiedzy o społeczeństwie Agnieszka Wudarska oraz Anna Piwowarczyk, studentka Politechniki Świętokrzyskiej na kierunku Ekonomia.

Zajęcia warsztatowe  w naszej szkole realizowane są od 12 do 16 lutego 2018 roku. Projekt realizowany z Narodowym  Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej, którego organizatorem jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Celem projektu „Ferie z Ekonomią" jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie roli banku i funkcji pieniądza. Dzięki udziałowi w projekcie młodzi ludzie zdobywają wiedzę ekonomiczną i są zachęcani do jej pogłębiania, zyskując tym samym pewność siebie oraz doświadczenie niezbędne w podejmowaniu odważnych wyborów dotyczących swojej dalszej edukacji, a w konsekwencji lepszy start w dorosłe życie. Jest to szczególnie ważne w przypadku młodzieży z terenów wiejskich, która po zakończeniu szkoły podstawowej rozpoczyna naukę - niezależnie od typu szkoły - w miejscowościach znacznie oddalonych od miejsca zamieszkania i w obcym sobie środowisku.

W ramach realizacji pierwszej części projektu realizowane są zajęcia warsztatowe
z modułów:

·         Moja przedsiębiorczość

·         Moje finanse

·         Moja firma

Przewidziane są również wyjazdy do lokalnego przedsiębiorcy i banku.

W dniu 14 lutego 2018 roku, młodzież miała możliwość zapoznania się
z funkcjonowaniem lokalnego przedsiębiorstwa. Odwiedziła Zakład stolarski Jodła Marian Mocoń znajdujący się w miejscowości Serwis.

W ramach realizacji drugiej części projektu uczniowie mają przygotować: Model biznesowy przedsięwzięcia w lokalnej społeczności, na którego opracowanie mają dwa miesiące.

 

czytano: 431 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 23 lutego 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Turystyka Rekreacja Św. Krzyż Kielce Góry Świętokrzyskie Baszowice Emeryk Dymarki Dębniak Nowa Słupia Rudki Jeleniów Stara Słupia Andrzej Gąsior Łysa Góra Milanowska Wólka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej