Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
niedziela 24 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Danuta, Jan
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Płać podatki tam, gdzie mieszkasz

Płać podatki tam, gdzie mieszkasz

wielkość tekstu:A | A | A


Szanowni Państwo.

Jeżeli mieszkacie na terenie Gminy Nowa Słupia i zależy Wam na jej rozwoju, podniesieniu komfortu życia i jakości usług publicznych oraz zwiększeniu dochodów budżetowych bez ponoszenia dodatkowych obciążeń finansowych, wskażcie w Urzędzie Skarbowym Gminę Nowa Słupia jako miejsce zamieszkania.

Jak to zrobić?

Jeśli rozliczają się Państwo z podatku dochodowego jako osoby fizyczne (nie prowadzące działalności gospodarczej i niezarejestrowane jako podatnicy VAT) to na formularzu rocznym PIT należy wpisać:

  • w części APierwszy Urząd Skarbowy Kielce.
  • w części Badres zamieszkania na terenie Gminy Nowa Słupia.

37,89% wpływów z podatku dochodowego od osób fizycznych powraca do ich miejsca zamieszkania – przekazywane jest z budżetu państwa do budżetu gminy, w której mieszkają.

Dlatego apeluję.

Jeżeli jesteście Państwo mieszkańcami naszej Gminy (a nie jesteście tutaj zameldowani), to proszę o wskazywanie faktycznego miejsca zamieszkania w Gminie Nowa Słupia w rozliczeniu podatku dochodowego (PIT). Wtedy udziały w podatku dochodowym od Państwa dochodów będą przekazywane do Gminy Nowa Słupia, a nie jak dotąd do Gminy w której jesteście zameldowani.

Zgłoszenie zmiany miejsca zamieszkania w Urzędzie Skarbowym nie wiąże się dla Państwa z żadnymi niedogodnościami. Nie wymaga zmiany miejsca zameldowania, czy wymiany dokumentów. Jedyną zmianą będzie zmiana właściwości urzędu skarbowego.

Wszystkich mieszkańców Gminy Nowa Słupia obsługuje I Urząd Skarbowy Kielce mający swoją siedzibę przy ul. Wróbla 17, 25-661 Kielce.

Jeżeli chcą Państwo wskazać miejsce zamieszkania w Gminie Nowa Słupia poza okresem rocznego rozliczenia, należy wypełnić formularz ZAP-3, który służy do informowania US o zmianie miejsca zamieszkania (jeżeli jest inne niż adres stałego zameldowania) lub numeru konta bankowego. Urzędy Skarbowe posiadają dostęp do rejestru państwowego PESEL, więc o zmianie innych danych osobowych nie musimy ich informować.

Proszę pamiętać, by o zmianie urzędu skarbowego powiadomić pracodawcę.

Pozostali podatnicy (prowadzący działalność gospodarczą) mają obowiązek poinformować o zmianie adresu zamieszkania w ramach aktualizacji zgłoszenia identyfikacyjnego. Wymaga to złożenia (w zależności od ich statusu ewidencyjnego) formularza CEIDG-1 lub NIP-7. Zgłoszenia aktualizacyjnego muszą dokonać w ciągu 7 dni od dnia zmiany adresu.


                                                     Wójt  Gminy Nowa Słupia
                                                            Andrzej Gąsior 

 

 

Załączniki:

Formularz ZAP 3

 

czytano: 454 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 23 lutego 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Góry Świętokrzyskie Rekreacja Łysa Góra Milanowska Wólka Kielce Rudki Baszowice Turystyka Św. Krzyż Stara Słupia Jeleniów Dębniak Nowa Słupia Andrzej Gąsior Emeryk Dymarki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej