Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Radni podjęli decyzję w sprawie praw miejskich dla Nowej Słupi.

Strona główna » Aktualności » Radni podjęli decyzję w sprawie praw miejskich dla Nowej Słupi.

wielkość tekstu: A | A | A

Rada Gminy dała zielone światło.

Wkrótce zostanie złożony wniosek
do Ministra Spraw Wewnętrznych
i Administracji.

 

Rada Gminy Nowa Słupia nie miała najmniejszych wątpliwości. 7 marca jednomyślnie podjęła dwie uchwały, które  pozwalają wójtowi wystąpić z wnioskiem do MSWiA  o nadanie statusu miasta miejscowości Nowa Słupia.

Uchwała w sprawie wyrażenia opinii w przedmiocie nadania statusu miasta miejscowości Nowa Słupia oraz uchwała w sprawie wystąpienia z wnioskiem o nadanie miejscowości Nowa Słupia statusu miasta. Te dwa akty prawa miejscowego zostały przegłosowane podczas sesji Rady Gminy 7 marca 2018 roku. Wszyscy obecni radni zagłosowali „za”. To kończy etap konsultacji rozważań i dyskusji na temat tego czy władze gminy mają się starać o to by stolica naszej gminy była miastem. Teraz zaczyna się etap konkretnych działań.

Środową decyzję Rady Gminy z zadowoleniem przyjął wójt Andrzej Gąsior. - Pogratulowałem Radzie. Cieszę się, że tak zdecydowała. To historia ważna dla nas i dla przyszłych pokoleń. To w pewnym sensie sprawiedliwość dziejowa. Po 150 latach mamy szansę znów być miastem. Na dodatek zbiega się to z setną rocznicą odzyskania przez Polską niepodległości – zaznacza wójt Andrzej Gąsior.

Sylwester Kozłowski, przewodniczący Rady Gminy mówi, że radni podjęli decyzję zgodnie z wolą mieszkańców. - Posiłkowaliśmy się wynikami konsultacji społecznych, w której wzięli udział obywatele naszej gminy. W 94%  opowiedzieli się za przywróceniem Nowej Słupi praw miejskich. Ubolewam tylko, że w konsultacjach  nie uczestniczyło więcej osób – mówi przewodniczący Kozłowski, który dodaje. - Prawa miejskie Nowej Słupi się należą. Nie występujemy o ich nadanie, tylko o ich przywrócenie – zaznacza nasz rozmówca.

Wójt Andrzej Gąsior zapowiada, że w najbliższym czasie złoży wniosek o nadanie statusu miasta miejscowości Nowa Słupia.

Dokument najpierw trafi do wojewody świętokrzyskiego, następnie zostanie przekazany premierowi. Jeśli decyzja Prezesa Rady Ministrów będzie pozytywna, od 1 stycznia 2019 roku Nowa Słupia po 150 latach znów stanie się miastem.

 

czytano: 1640 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2018-03-08 14:08:15

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"